Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Severodoneckā palikuši līdz 11 000 iedzīvotāju

Severodonecka. 2022. gada 7. jūnijā. (Foto: AFP/Scanpix)

Ukrainā Luhanskas apgabala Severodoneckā palikuši desmit līdz 11 000 iedzīvotāju, bet viņiem no turienes aizbraukt praktiski nav iespējams, pavēstīja pilsētas mērs Oleksandrs Strjuks.

"Severodoneckā palikuši desmit līdz 11 tūkstoši iedzīvotāju. Cik man zināms, no turienes krievi mūsu cilvēkus izveda uz okupēto teritoriju. Un daļa iedzīvotāju pastāvīgi centās aizbēgt no pilsētas, jo pilsēta pakļauta intensīvai apšaudei, un tur atrasties ir bīstami," televīzijas maratona gaitā sacīja mērs.

Šobrīd mierīgajiem iedzīvotājiem praktiski nav iespējams aizbraukt no pilsētas, viņš piebilda.

"Sakarus sākuši atjaunot cilvēki jau no okupētās teritorijas, bet tie ir vienpusēji sakari. Jo tie, kas saņēmušies drosmi un aizbraukuši uz okupēto teritoriju, viņi atgriezies pilsētā vairs nevar. Es zinu vairākus gadījumus, kad cilvēki mēģināja atgriezties, bet vienkārši nav aizbraukuši līdz galam. Jo tur ir kaujas, pastāvīgas sadursmes un strādā artilērija, tāpēc ir bīstami," piebilda Strjuks.

Krievijas karaspēks cenšas pilnībā pārņemt kontroli pār Luhanskas un Doneckas apgabaliem, bet šis mērķis av sasniegts. Severodoneckā jau vairākas dienas turpinās kaujas.

Pirms kara Severodoneckā bija apmēram 100 000 iedzīvotāju.

Pievienot komentāru