Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” septembrī atkal priecēs skatītājus

Tumsa var nākt kā draugs – šādu pārliecību pauž 2022. gada festivāla veidotāji un mākslinieki. Pielāgošanās tumsai ir process, kurā acs jutība var palielināties pat 100 miljonus reižu, un cilvēks sāk izšķirt realitāti daudz skaidrāk nekā gaismā.

 Šī gada skatuves mākslas festivāla programma aicinās skatītājus piemēroties tumsas apstākļiem, lai pārslēgtu savas domas un spētu ielūkoties jaunās realitātēs.

Kjāra Bersani izrāde "Dzīvnieks" (Foto: Publicitātes)

Savā 27. pastāvēšanas gadā Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” atkal atgriezīsies ērtajās teātra telpās. Taču joprojām paliks klātesošs arī publiskajā ārtelpā, pilsētas ainavā un attālos Latvijas ciemos. Dalībnieku vidū varēs redzēt gan apmeklētājiem jau pazīstamus vārdus un darbus, gan vietējā mērogā nezināmus māksliniekus.  

Action Hero izrāde "Ak, Eiropa" (Foto: Publicitātes)

Šī gada festivālā centrāla vieta atvēlēta sadarbībai – dodot citiem māksliniekiem vietu un iespēju rīkoties pašiem pēc saviem ieskatiem. Piemēram, sadarbībā ar Norvēģijas “Rosendal Teater” festivāla pēdējās nedēļas nogales programma pilnībā uzticēta desmit pusaudžiem no Latvijas un Norvēģijas. Savukārt, mākslinieku kolektīvs “Schwankhalle” ceļos no sadraudzības pilsētas Brēmenes uz Rīgu, lai pārņemtu veselu pilsētas ēku ar astoņu mazformāta jaundarbu programmu. Un visbeidzot – pirmo reizi festivāla vēsturē mēs veidosim kultūras tiltu ar “ANTI” festivālu Kuopio, Somijā, piedāvājot divus tieši šiem festivāliem veidotus darbus, kuru mērķis ir savienot abas pilsētas.

Pilna programma tiks izziņota augusta vidū, kad pārdošanā parādīsies arī izrāžu biļetes. Festivāls piedāvās arī dažādas meistarklases, Festivāla skolu un citus iesaistes veidus, par kuriem tiks ziņots festivāla interneta vietnē un sociālo mediju kanālos.