Latvia

UEFA liek Ukrainai noņemt saukli "Varoņiem slava!" no spēļu krekliem

FFU pirms Eiropas čempionāta finālturnīra prezentēja izlašu spēļu kreklus, uz kuriem ir saukļi "Slava Ukrainai!", "Varoņiem slava!" un Ukrainas valsts kontūra, iekļaujot tajā arī Krievijas okupēto Krimu.

Otrdien Krievijas Futbola federācija (RFS) vērsās UEFA ar sūdzību, ka kreklos izmantoti politiski motīvi, kas ir pretrunā ar UEFA noteikumiem. Tajā pat dienā UEFA ziņu aģentūrai AFP apliecināja, ka spēļu kreklus UEFA apstiprinājuši atbilstoši organizācijas noteikumiem, kas liedz izmantot politiskus, reliģiskus vai rasistiskus vēstījumus.

Tomēr ceturtdien UEFA atzinusi, ka sauklis "Varoņiem slava!" ir izteikti politisks un pieprasījusi FFU to neizmantot uz spēļu krekliem. 

Savukārt sauklis "Slava Ukrainai!" atzīts par nepolitisku un to drīkstēs izmantot uz spēļu krekliem. Tāpat uz spēļu krekliem var saglabāt Ukrainas teritoriju ar Krimu tās sastāvā, jo izmantotais dizains atbilst robežām, ko atzīst Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas rezolūcija.

FFU vērsusies UEFA ar lūgumu atcelt ceturtdien pieņemto lēmumu.

Grupu posmā Ukraina svētdien Amsterdamā atklās cīņu pret Nīderlandi, bet Bukarestē pretī stāsies Ziemeļmaķedonija un Austrija.

Citi šobrīd lasa

"Gadiem pati sevi liku rāmjos, mēģināju slēpt..." Atklāta saruna ar Samantu Tīnu

Skandāls svarcēlāju aprindās: viens no mūsu vadošajiem sportistiem saiet ragos ar federāciju un saņem diskvalifikāciju

Aiztur meklēšanā esošo Ernestu Riekstu

Tēmas: UEFA, Eiropas čempionāts futbolā, Ukrainas futbola izlase, FIFA, Krievijas futbola izlase, Ziemeļmaķedonijas futbola izlase, Nīderlandes futbola izlase, Austrijas futbola izlase, Ukraina, RFS, Austrija, Ziemeļmaķedonija
Pievienot komentāru

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone