Latvia

VID kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātajai VAMOIC amatpersonai pērn skaidrā naudā prāvi uzkrājumi

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) Apsaimniekošanas departamenta vadītājs Sandis Ozoliņš pērn skaidrā naudā uzkrājis teju 30 000 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Reklāma

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) Apsaimniekošanas departamenta vadītājs Sandis Ozoliņš pērn skaidrā naudā uzkrājis teju 30 000 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Deklarācija, kas VID mājaslapā publicēta jūnija beigās, liecina, ka Ozoliņš skaidrā uzkrājis 21 000 eiro un 9 500 ASV dolārus (8411 eiro). Bankā viņš uzkrājis 4063 eiro.

Ozoliņš par darbu VAMOIC saņēmis 6772 eiro. VAMOIC amatā viņš ir no pagājušā gada 16.septembra. Iepriekš strādājis arī SIA "Rīgas 1.slimnīca" un pērn algā slimnīcā saņēmis 16 622 eiro.

Tāpat Ozoliņš pērn deklarējis konsultanta vietu uzņēmumā "OZY Service Group", kur algā saņēmis 8506 eiro.

Deklarācijas sadaļā pie darījumiem viņš deklarējis vairākus pārdošanas darījumus kopumā 8200 eiro apmērā. Savukārt darījumi 45 000 eiro apmērā viņa nodokļu deklarācijā definēti kā "citi".

Amatpersonas īpašumā ir 2006.gada izlaiduma auto "Volvo", īpašumā zeme un ēkas Stopiņu novadā, kā arī kopīpašumā zeme un būve Alūksnē.

Aizsardzības ministrija (AM) skaidroja, ka amatpersona joprojām ir prombūtnē un VAMOIC rīcībā nav oficiālas informācijas par prombūtnes iemesliem, tāpēc neesot arī tiesiska pamata amatpersonas atstādināšanai vai atbrīvošanai no amata.

TV3 raidījums "Nekā personīga" nesen vēstīja, ka karjeru Ozoliņš sācis Finanšu ministrijā, 2000. gadā pārgājis uz VID Akcizēto preču pārvaldi, bijis arī Finanšu pārvaldes priekšnieka vietnieks. Pēdējos savas karjeras gados VID viņš bijis Administratīvās pārvaldes vadībā. Pirms sešiem gadiem Ozoliņš darbu VID atstājis. No pagājušā gada rudens Ozoliņš ir Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieks.

Jau ziņots, ka VID Iekšējās drošības pārvalde jūnijā aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 000 eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

VID paziņojis, ka summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.

Par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona.

Kopumā izmeklēšanas laikā piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss, bet divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu. Apcietinājumā joprojām ir Ozoliņš, bet otrai personai noteikta atbrīvošana pret drošības naudu 15 000 eiro apmērā.

"Nekā personīga" vēstīja, ka kukuļošanas mēģinājums esot saistīts ar tehniskā sāls iepirkumu autoceļu uzturēšanai un aizturētās grupas centrā ir Sandis Ozoliņš.

Football news:

Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli
PSG have a lot of injuries before the Champions League (even Tuchel!). Kerer broke his ear, but Mbappe is recovering furiously
Manchester City can join the fight for Tiago. Liverpool are still Interested in the player
Fomin about career abroad: I don't plan so: in 20 — FNL, in 22 — RPL, in 24 — Europe. I move step by step