Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Zelenskim piešķir Borisa Ņemcova prēmiju

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. (Foto: Ukrainas prezidenta birojs )

2015.gadā Maskavā noslepkavotā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova fonds paziņojis, ka ikgadējā Ņemcova prēmija šoreiz piešķirta Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.

Turpinoties Krievijas izvērstajam karam Ukrainā, Ņemcova fonds nolēmis apbalvošanai izvirzīt Ukrainas pārstāvjus. Līdz tam šo godalgu saņēmuši tikai Krievijas opozīcijas poliķi un aktīvisti.

Nominantu vidū bija Kijevas mērs Vitālijs Kličko, grupas “Okean Elzy” līderis Svjatoslavs Vakarčuks, brīvprātīgo kaujas mediķu vienības dibinātāja Jūlija Pajevska jeb Taira, Ukrainas prezidenta padomnieks Oleksijs Arestovičs un citas pazīstamas Ukrainas personības, bet fonda dibinātāju un valdes balsojumā uzvarējis prezidents Zelenskis.

"Šo prēmiju mēs nepiešķiram ne par pagātnes, ne nākotnes nopelniem. Mēs to piešķiram par to, ko cilvēks dara šobrīd un šeit, tieši šogad," tīmekļa izdevumam "Meduza" sacījusi Borisa Ņemcova meita Žanna Ņemcova. "Un šobrīd Volodimirs Zelenskis palicis Kijivā un izšķīries aizstāvēt dzimteni kopā ar savu tautu. Viņš rīkojies vīrišķīgi. Šai brīdī viņa vārdi, ka viņam nav vajadzīga evakuācija, bet vajadzīgs bruņojums - tā ir viņa neticamās vīrišķības kvintesence."

Pievienot komentāru