Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Zinātnieki atklājuši jaunu veidu, kā cīnīties ar gripu. Tas varētu līdzēt arī Covid gadījumā

Līdz šim ierastā prakse ir katru gadu vakcinēties pret gripas vīrusu, tiesa gan, vakcīna negarantē to, ka ar vīrusu nesaslimsiet. Tāpat, gripas vakcīnas ik gadu jāizstrādā no jauna, jo vīruss mainās. Vakcīna “iemāca” imūnsistēmai atpazīt vīrusu un uzbrukt tam, kad cilvēks jau inficējies. 

Jaunajā pētījumā, kas publicēts žurnālā “Viruses”, skaidrots, ka izstrādāta pavisam jauna pieeja vīrusu apturēšanā, proti, jābloķē gripas vīrusa celma piekļuve cilvēka proteīnam, kas nepieciešams, lai vīruss vairotos šūnās. 

Lai cilvēks saslimtu, vīruss inficē organisma šūnas, kurās tas vairojas. Kalifornijas Universitātes asociētais bioinženierijas profesors Džiajo Liao iepriekš atklājis, ka diviem izplatītākajiem gripas vīrusa tipiem – A un B, ir nepieciešams unikāls cilvēka proteīns, lai tie varētu vairoties. 

Tagad kopā ar kolēģiem viņš ir atklājis veidu, kā novērst B gripas vīrusu vairošanos, bloķējot šo nepieciešamo olbaltumvielu (proteīnu). Ja tā nav, vīrusu vairošanās šūnās tiek pilnībā bloķēta, apgalvo komanda.

Pētnieki uzskata, ka metode varētu darboties arī A gripas vīrusa gadījumā. 

Lai gan ir nepieciešami padziļinātāki pētījumi, lai pilnībā izprastu šo procesu, atklājums zinātni pietuvina "par vienu lielu soli tuvāk tam, lai gripa izzustu uz visiem laikiem".