Montenegro

Budućnost ispustila 2:0, Dečić prekinuo seriju šampiona

Bez Draška Božovića i Igora Ivanovića, “plavi” su odlično počeli utakmicu i pogocima Ćukovića i Bojovića već u 14. minutu vodili 2:0.

Uslijedila je povreda zadnje lože Petra Grbića, koja je bila uvod u povratak Dečića u utakmicu.

Budućnost je u prvom poluvremenu propustila dvije velike šanse, preko Moraitisa i Bojovića, koji su sa nekoliko metara prebacili gol Velimirovića, dok je sjajan udarac Raičkovića uzdrmao prečku.

U nastavku je pao ritam, ali je Dečić u 69. preko Camaja izjednačio i ponovo bio koban za “plave”, nakon što je na startu sezone savladao zvaničnog šampiona 2:0.

Budućnosti za utjehu ostaje činjenica da je usamljena na vrhu tabele sa bodom više od Dečića i Podgorice i utakmicom manje.

Sutjeska je remizirala u Petrovcu i propustila prilika da se približi vrhu tabele.

Savović je dao gol za domaće u 32. a Božo Marković je polovinom nastavka izjednačio.

Jezero je osvojilo važna tri boda u Pljevljima. Meč pod Golubinjom riješio je Mujeci u 34. minutu.

Jedan gol odlučio je i duel Titograda i Podgorice. Majstorija Mrvaljevića u 64. donijela je trijumf “romantičarima”.

Iskra i Zeta odigrale su bez golova u Danilovgradu.

Rezultati:

Tabela: Budućnost 19, Dečić 18, Podgorica 18, Sutjeska 16, Jezero 14, Iskra 13, Zeta 12, Rudar 9, OFK Titograd 9, Petrovac 4.

Tok mečeva:

90′- Četiri minuta sudijske nadoknade, sve smo bliži remiju u derbiju 10. kola.

69′-GOOOOLL! Potpuni povratak Dečića! Najprije je udarac Vuljaja iz blizine odbranio Dragojević, a potom je Camaj bio za malo brži od golmana “plavih” i ubacio loptu u mrežu. 2:2!

65′- Pao je ritam u nastavku, zasad jedna prilika i to za Moraitisa, koji je šutirao pored stative gola Dečića. I dalje je 2:1 za Budućnost.

46′- Nastavljen je derbi 10. kola.

45′- Novi veliki promašaj Budućnosti, Bojović je sa par koraka prebacio gol Dečića.

33′- Bomba Miloša Raičkovića sa distance, prečka spašava Velimirovića.

23′- Peh za Budućnost. Povrijedio se Petar Grbić. Krenuo je u sprint ka jednoj lopti i uhvatio se za zadnju ložu. Mijenja ga Zarubica.

14′-GOOOOLL! 2:0 pod Goricom. Najprije je udarac Terzića odbranio Velimirović, ali je akciju pratio Bojović i odbitak poslao u mrežu.

11′-GOOOOL! Budućnost vodi protiv Dečića. Vučić je centrirao iz slobodnog udarca, a Igor Ćuković odlično reagovao na prvoj stativi i savladao Velimirovića.

5′- Velika šansa za Budućnost. Sjajan prodor Grbića i nevjerovatan promašaj Moraitisa sa tri metra.

1′- Počeo je derbi pod Goricom, Budućnost bez dvojice veoma važnih igrača Draška Božovića i reprezentativca Igora Ivanovića.

0:0 je završen susret u Danilovgradu. Od 19 sati kolo će zaključiti timovi sa vrha Budućnost i Dečić.

60′- I dalje nema pogodaka u susretu Iskre i Zete. Do kraja je ostalo još pola sata.

Titograd je savladao Podgoricu i došao do važnih bodova, s obzirom da se nalazi u donjem dijelu tabele, dok u meču između Iskre i Zete nema golova poslije 45 minuta.

64′-GOOLL! Pogodak za “romantičare”, strijelac je Marko Mrvaljević, Titograd vodi protiv Podgorice 1:0.

1′- Počeo je duel Iskre i Zete, kao i drugo poluvrijeme u utakmici Titograd-Podgorica.

45 ‘ Kraj poluvremena na Starom aerodromu.

40′ Tri velike šanse Podgorice, ali golova nema. Sentoku je tresao i okvir gola rivala.

1′ Počeo meč Titograda i Podgorice.

91′ U Pljevljima. Ogromna šansa za Jezero Vučićević pogađa prečku.

90’ Završeno u Petrovcu. Tim sa primorja i drugi put ove sezone uzeo je bod protiv Sutjeske. Na kraju su domaći imali i bolje šanse da pobijede. Giljen je zaustavio u najboljoj Divanovića!

58′ Adrović je sjajno proigrao Raičevića, gol Sutjeske, ali je Raičević bio u ofsajdu.

34′ GOLLL! Jezero vodi u Pljevljima. Izuzetno lijep gol Ndue Mujecija koji je sa 16 metara plasirao loptu u sam gornji lijevi ugao gola domaćih.

32′ GOLČINA pod Malim brdom. Savović sa 30 metara, bomba koja od prečke završava u mreži!

23′ Tačibana je imao šansu za domaće, ali je šutirao pored gola.

15′ Prva šansa u Petrovcu, Sutjeska pogađa sstativu. Božo Marković je bio u centru pažnje.

1′ Počeo je duel u Petrovcu.

Najava:

Počeće sve duelom na primorju. Petrovac koji je u velikim problemima dočekuje Sutjesku koja ima kartu za vrh tabele.

Od 14 sati sastaće se Rudar i Jezero, da bi od 16 sati Titograd dočekao lidera Podgoricu.

Za 17 sati zakazan je duel Iskre i Zete.

Derbi kola je u 19 sati, Budućnost dočekuje Dečić.

Tabela: Podgorica 18, Dečić 17, Sutjeska 15, Budućnost 15 (dva meča manje), Iskra 12, Zeta 11 (meč manje), Jezero 11, Rudar 9, Titograd 6, Petrovac 3 (meč manje).

The same goal Monday in the Euro 1960 final: did not see the ball fly into the net, and says that he had no right not to score
Monday's last name appeared by accident - because of a drunk person. He entered the day of the week in the documents
Messi is the only one in the top 5 European leagues not to score after 10 + shots in a championship game this season
Lampard on 3-1 with Leeds: I'm absolutely thrilled. On another day we could have scored 5-6
Koeman on 1:2 with Cadiz: the Mood was not too good. Lost because of an error
Mbappe scored his 100th goal for PSG and shares 4th place in the club's goalscoring list
As a child, Monday played with stockings with straw or cans of stew. And he told my mother that he goes to tennis