Montenegro

Drama u crnogorskom klasiku: Trojkom Vajtheda Mornar savladao Budućnost

Sjajan meč u nažalost praznoj “Topolici” odlučio je Ajzea Vajthed trojkom u posljednjoj sekundi produžetka.

Budućnost Voli nije iskoristila činjenicu da je Mornar igrao oslabljen jer zbog koronavirusa u timu nije bilo Nidama, Bjelica i Lazića, kao i Pavića, koji je “pao” na doping kontroli.

Poslije izjednačenog poluvremena nakon kojeg je ekipa iz Podgorice imala tri poena prednosti, u nastavku se igralo u serijama.

Mornar je poslije perioda u kojem je postigao 16, a primio četiri poena imao plus devet na polovini posljednje četvrtine.

Uslijedila je dramatična završnica u kojoj posljednji napad Budućnosti Voli nije realizovao Džastin Kobs.

Tokom produžetka je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu, posljednji napad za Budućnost u dodatnih pet minuta nije uspješno završio Ivanović, dok je Mornar nakon toga na opisan način došao do trijumfa.

Obje ekipe nakon pet kola Evrokupa imaju po tri pobjede i dva poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sa 23 poena Pulen, 18 je upisao Vajthed, a 13 Gebrijel.

U sastavu iz Podgorice 15 poena Edžima, 13 Rida, po 12 Ivanovića i kapitena Šehovića.

U sljedećem kolu 3. novembra Budućnost Voli gostovaće Breši, dok će Mornar dočekati Ulm.

Tok meča:

Produžetak

82:82 Vajthed polvičan sa bacanja. Tajm aut Mijovića na 32 sekunde do završetka produžetka. Drama u Baru!

IV četvrtina

Gebrijel je promašio trojku za Mornar, a potom i Kobs nije pogodio ulaz u posljednjem napadu Budućnosti Voli. Idemo u produžetak!

70:67 Vraća se Budućnost Voli u meč. Najprije trojka kapitena Šehovića, pa sjajna akcija Kobsa i zakucavanje Rida, a onda je Ivanović pogodio uz faul i iskoristio dodatno bacanje. Sada tajm aut zove klupa Mornara.

68:59 Uz dosta sreće Pulen pogađa trojku, tajm aut traži Mijović, Mornar ima devet poena viška. Domaći tim je u seriji 20:4.

65:59 Mnogo problema za odbranu Budućnosti Voli prave Pulen i Luković u igri iz “pika”. Već tri takve akcije su prošle Baranima koji vode sa šest razlike nakon tri minuta u završnoj četvrtini.

III četvrtina

Mornar vodi 59:56, uoči završnih 10 minuta. Barani su odigrali mnogo bolje u završnici treće četvrtine i sa minimalnom prednošću dočekuju odlučujući period.

55:55 Budućnost je povela 55:48 nakon pogotka razigranog Edžima, ali je Mornara sa sedam poena u nizu izjednačio, pa je Mijović pozvao minut odmora.

44:44 Pogodio je Pulen dva od tri slobodna bacanja i Mornar je serijom 5:0 izjednačio nakon tri minuta u nastavku.

II četvrtina

39:42 Budućnost Voli je poluvrijeme završila serijom 11:3. Imaju Podgoričani tri poena prednosti nakon prvog poluvremena. Kod domaćih devet poena Pulena, osam Gebrijela. Kod Budućnosti osam Kobs, sedam Nikolić.

36:36 Mornar je imao plus pet, što je Budućnost Voli istpoila za 20 sekundi poenima Danila Nikolića. Tajm aut Mornar tri minuta do velikog odmora.

34:31 polovina II četvrtine. I dalje je neizvjesno, dosta i promjena u vođstvu. Mornar je dao dvije trojke i više i to pravi razliku trenutno. Zanimljivo da oba tima imaju dosta raspoloženih igrača, a treneri puno rotiraju.

29:27 poslije 13 minuta košarke. Mornar odlično šutira za tri poena, ubacili su Barani četiri trojke i to im donosi prednost zasada.

I četvrtina

22:22 Neriješeno poslije 10 minuta. Gebrijel na jednoj i Kobs na drugoj strani osam poena. Vajthed šest za Mornar, Popović četiri na drugoj strani.

Počeo je susret u Topolici.

Barani sa mnogo problema zbog pandemije koronavirusa dočekuju meč sa prvakom Crne Gore.

Pored toga, danas je iz Mornara saopšteno da je Vukota Pavić suspendovan jer je bio pozitivan na doping testu nakon meča sa Ulmom.

Budućnost Voli je dobila sve četiri utakmice u ABA ligi uz tri trijumfa u četiri duela Evrokupa.

Mornar u Evrokupu ima polovičan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)