Montenegro

Favoriti po planu, Nejmar sačuvao PSŽ, Haland nezaustavljiv

Veče bez iznenađenja u Ligi šampiona – Barselona i Juventus osigurali su prolaz u osminu finala, Pari Sen Žermen preživio protiv Lajpciga.

Katalonci su prespavali prvo poluvrijeme u Kijevu, a potom u nastavku razbili Dinamo. Bilo je 4:0 za četu Ronalda Kumana, koja je bez nekoliko prvotimaca zadržala perfektan učinak u elitnom takmičenju.

Juventus je uz mnogo problema savladao Ferencvaroš 2:1. Mađari su vodili u Torinu, ali je “stara dama” na kraju ipak okrenula rezultat – presudio je Morata u sudijskoj nadoknadi.

Lacio je bio bolji od Zenita 3:1. Ovom pobjedom Adam Marušić i saigrači načinili su važan korak ka nokaut fazi.

Blizu osmine finala je i Borusija Dortmund. “Milioneri” su lako preslišali Briž (3:0) uz dva pogotka fenomenalnog Halanda.

Pari Sen Žermen je dobio meč koji je mogao da ga udalji od prolaska dalje. “Sveci” su golom Nejmara pobijedili Lajpcig 1:0.

Pomenute ekipe, dva kola prije kraja, imaju po šest bodova, tri manje od Mančester junajteda koji je sa rutinskih 3:1 savladao Bašakšehir.

Grupa F

Grupa G

Grupa H

Tok utakmica:

90+2.minut – GOOOL! Juve, ipak, dolazi do preokreta u završnici. Morata donosi trijumf “staroj dami” koja ostaje konkurentna za prvo mjesto.

90+2.minut – GOOOL! Barselona stiže i do četvrtog pogotka, upisao se Grizman.

75.minut – GOOOL! Bašakšehir smanjuje na Old Trafordu. Turuk je iz slobodnog udarca matirao De Heu i sada je 3:1 za premijerligaša.

70.minut – GOOOL! Barselona je neumoljiva u drugom dijelu. Brajtvajt iz penala otklanja sve dileme u Kijevu.

60.minut – GOOOL! Borusija rješava pitanje pobjednika, ponovo Haland u fokusu.

57.minut – GOOOL! Barseloni se otvara put ka trijumfu, Brajtvajt je povisio prednost u Kijevu na 2:0.

52.minut – GOOOL! Konačno da proradi i Barsa. Vode Katalonci zahvaljujući Destu.

46.minut – Nastavljeni su mečevi.

Poluvrijeme: Ukupno 11 golova na šest utakmica, mreže miruju samo u Kijevu.

45.minut – GOOOL! U smiraj prvog poluvremena Borusija stiže do vođstva od 2:0. Sančo je strijelac, majstorija iz slobodnjaka.

35.minut – GOOOL! Ronaldo vraća Juve. Sada je neriješeno u Torinu.

25.minut – GOOOL! Ne da se Zenit, Dzjuba vraća neizvjesnost u Rimu.

19.minut – GOOOL! Šok u Torinu. Ferencvaroš preko Uzunija vodi protiv Juventusa.

19.minut – GOOOL! Mančester je duplirao prednost, ponovo se potpisao Fernandeš.

18.minut – GOOOL! Haland ne staje. Nakon pokera protiv Herte, golgeterski njuh pokazuje i u susretu sa Brižom.

10.minut – GOOOL! Važna promjena na Parku prinčeva, PSŽ je poveo protiv Lajpciga – Nejmar je bio siguran iz penala.

7.minut – GOOOL! Dobar start i za Mančester junajted. Strijelac Bruno Fernandeš. Efektan pogodak Portugalca.

3.minut – GOOOL! Prva promjena je u Rimu. Imobile pogađa za vođstvo Lacija protiv ruskog prvaka.

1.minut – Počeli su mečevi. Adam Marušić je u startnoj postavi Lacija na meču sa Zenitom.

Najava:

Meč večeri igra se u Parizu, gdje prošlosezonski vicešampion dočekuje ekipu Lajpciga.

PSŽ je u dosadašnjem toku elitnog takmičenja osvojio svega tri boda.Lajpcig je sakupio šest, koliko i Man. junajted koji na Old Trafordu igra sa Bašakšehirom.

Lacio na Olimpiku ima šansu da napravi važan korak ka nokaut fazi, baš kao i Borusija Dortmund koju očekuje susret sa autsajderom grupe Brižom.

Barsa bez Lionela Mesija napada kijevski Dinamo i nada se četvrtoj pobjedi, dok Juve ima zicer protiv Ferencvaroša.

Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling