Montenegro
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

U GIMNAZIJI SVEČANO URUČENJE DIPLOMA, NAGRADA I PRIZNANJA

SVEČANO URUČENJE DIPLOMA, NAGRADA I PRIZNANJA

U Gimnaziji je u utorak, 16. maja, u Svečanoj sali, održano svečano uručenje diploma, nagrada i priznanja učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na Državnom takmičenju u znanju, Nacionalnom takmičenju učeničkih kompanija, „Poslovnom izazovu Zapadnog Balkana“, Međunarodnom matematičkom takmičenju ,,Kengur bez granica“, Međunarodnom takmičenju talentovanih učenika iz informatike INFOS 2023, takmičenju u organizaciji Internacionalne kulturne asocijacije ,,IKA“, hakatonu u okviru projekta Panda Labs Junior for Just Transition, školskom takmičenju recitatora i školskom takmičenju u retorici, kao i najbolje plasiranim učenicima na školskom turniru u nožnom tenisu i opštinskom takmičenju u atletici. Priznanja su dobili i mentori učenika.
Na početku, prisutne je pozdravila direktorica Bojana Grujić i između ostalog naglasila: ,,Profesori i učenici Gimnazije nastavljaju da nadograđuju i čuvaju stodvadesetogodišnju tradiciju ove ustanove, u kojoj je visok kvalitet obrazovno-vaspitnog rada imperativ. Svaki nastavnik koji počinje svoj rad u Gimnaziji i učenik koji upisuje ovu školu imaju obavezu i odgovornost da slijedi puteve svojih prethodnika. Oni dolaze u sredinu u kojoj se njeguju rad, red, disciplina, svestrano obrazovanje, humanističke i prirodne nauke, teži se cjelokupnom zdravom razvoju ličnosti… Mi danas odajemo priznanje učenicima koji su se istakli zahvaljujući znanjima i vještinama stečenim u Gimnaziji. Međutim, mogu da kažem da je svaki naš učenik u školskoj 2022/23. godini zaslužio priznanje iz drugarstva, empatije, poštovanja koje svakodnevno iskazuju prema svojim profesorima i drugarima i da smo srećni što naš grad i naša škola mogu da se pohvale ovakvim mladim ljudima. Ne treba nam bolji dokaz da smo kao škola na pravom putu.“

Priznanja su dobili sljedeći učenici i mentori:

Elena Vemić za osvojeno prvo mjesto na Državnom takmičenju iz Istorije u kategoriji I i II razred
Aleksa Cvijović za osvojeno drugo mjesto na Državnom takmičenju iz Istorije u kategoriji III i IV razred
Mentorka – mr Ljiljana Bajčetić
Emina Zlatanić za osvojeno četvrto mjesto iz Biologije u kategoriji I i II razred
Mentorka – Tanja Dragašević

Dunja Dragašević, Lejla Harbić, Ena Katana, Miljana Peruničić za osvojeno prvo mjesto i Lazar Tomić za osvojeno drugo mjesto na hakatonu ,,E-mobiliši se“, u okviru projekta Panda Labs Junior for Just Transition
Mentorke – Tanja Dragašević i Vesna Kastratović

Kalina Ječmenici za osvojeno prvo mjesto na nacionalnom takmičenju ,,Poslovni izazov Zapadnog Balkana“
Emina Zlatanić, Tamara Čolović, Martina Svrkota, Jana Tomčić i Vesna Jović za osvojeno prvo mjesto na Nacionalnom takmičenju učeničkih kompanija
Elena Vemić, Miljana Dromljak, Lara Mazalica za osvojeno treće mjesto na Nacionalnom takmičenju učeničkih kompanija
Mentorka – Adisa Malagić
Pavle Pupović za osvojenu srebrnu medalju na Međunarodnom matematičkom takmičenju „Kengur bez granica”, u organizaciji NVU „Tinker”
Mentorka – Maja Vučinić Dragašević

Tanja Laketić za osvojeno prvo mjesto za najbolju interpretatciju svoje poezije u organizaciji Internacionalne kulturne organizacije ,,Ika“
Nada Rondović – mentorka
Nikolaj Čabarkapa za osvojeno drugo mjesto na takmičenju interpretatora autorske proze i poezije do 18 godina u organizaciji Internacionalne kulturne organizacije ,,Ika“
Nataša Cmiljanić – mentorka
Ognjen Vraneš, Emilija Marić, Aleksa Knjeginjić za osvojeno prvo mjesto i Nađa Jelić za osvojeno drugo mjesto na Međunarodnom takmičenju talentovanih učenika iz informatike INFOS 2023
Mirka Popadić – mentorka
Tanja Laketić – za osvojeno prvo mjesto na takmičenju recitatora
Emra Ajanović i Andrea Džaković – za osvojeno drugo mjesto na takmičenju recitatora
Nikolaj Čabarkapa – za osvojeno treće mjesto
Jelena Bajić i Nada Rondović – mentorke
Elena Vemić za osvojeno prvo mjesto na školskom takmičenju u retorici
Elma Gogalić za osvojeno drugo mjesto na školskom takmičenju u retorici
Uglješa Čolović za osvojeno treće mjesto na školskom takmičenju u retorici
Maida Delić – mentorka

Profesorice Adela Drkić i Ivana Klačar za pripremu i uređivanje Spomenara
Za uspjeh na opštinskom sportskom takmičenju u atletici priznanja su dobili Ajra Gerina, Aleksa Bošković, (prvo mjesto u bacanju kugle), Tatjana Mrdak, Anđela Lončar, Ivana Milikić (prva tri mjesta u trci na 100 m), Janko Popović (drugo mjesto u trci na 100m), Anđela Lončar, Ivana Milikić, Tatjana Mrdak, Aleksa Petrović, Savo Rondović, Janko Popović (prva tri mjesta u skoku uvis); Savo Rondović, Aleksa Petrović, Janko Popović (prva tri mjesta u skoku udalj); Tatjana Mrdak, Anđela Lončar, Ivana Milikić, Hana Joha (štafeta 4100 m – prvo mjesto); Božo Tošić, Janko Jelovac, Danijel Boričić, Đorđe Starovlah (štafeta 4100 m – drugo mjesto)
Mentori – Danko Despotović i Goran Marjanović
Čestitamo svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima!
,,Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi – želju, viziju i san.“
Muhamed Ali