Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

195 санкционирани возачи во Скопје, 50 возачи на мотоцикли

Од: А1он

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 195 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 50 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 10 мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за користење мобилен телефон.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Би можело да ве интересира