Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Активен пожарот кај прилепско Алинци, вчера изгаснати 25 | Бизнис Вести

Бизнис Вести - тукушто објавено

Кај прилепското село Алинци се уште чади опожарената депонија, а пожарот на оваа локација е единствениот активен од 26-те што беа регистрирани вчера во државава. Од ЦУК информираат дека изгнаснати се 25 пожари во 24 општини, а гореле неколку ...

Макфакс - пред: 40 мин

Центарот за управување со кризи известува, според податоците од Секторот за операции и координација, дека пожари на отворен простор вчера имало вкупно 26, од којшто како активен пожар се води до утрово, пожарот во Општина Прилеп, каде што кај село ...

Локално - пред: 22 мин

Центарот за управување со кризи известува дека вчера на отворен простор имало вкупно 26 пожари, од којшто како активен пожар се води до утрово, пожарот во Општина Прилеп, каде што кај село Алинци се уште чади опожарената ...

Н.Македонија - пред: 16 часа

Вработените од ЈКП „Комуналец“ – Прилеп и пожарникари од ТППЕ Прилеп веќе два дена гаснат пожар на депонијата кај Алинци. Пожарот кој претходно беше ставен под контрола, повторно утрово се распламнал. Моментно е локализиран.

Локално - пред: 17 часа

Пожарот на прилепската депонија кај селото Алинци моментално е локализиран, но не е изгаснат. – Првата дојава за пожар беше во вторникот во попладневните часови, а во еден часот по полноќ беше локализиран.

Курир - пред: 16 часа

Пожарот на прилепската депонија кај селото Алинци моментално е локализиран, но не е изгаснат. – Првата дојава за пожар беше во вторникот во попладневните часови, а во еден часот по полноќ беше локализиран.

Нетпрес - пред: 16 часа

Пожарот на прилепската депонија кај селото Алинци моментално е локализиран, но не е изгаснат. Од прилепски „Комуналец“ се сомневаат дека пожарот е подметнат и на состанокот на Кризниот штаб побараат поголемо присуство на полицијата.

Сител - пред: 15 часа

Пожарот на прилепската депонија кај селото Алинци моментално е локализиран, но не е изгаснат. - Првата дојава за пожар беше во вторникот во попладневните часови, а во еден часот по полноќ беше локализиран.

Опсервер - пред: 40 мин

Центарот за управување со кризи известува, според податоците од Секторот за операции и координација, дека пожари на отворен простор вчера имало вкупно 26, од којшто како активен пожар се води до утрово, пожарот во Општина Прилеп, каде што кај село ...

Точка - пред: 36 мин

Центарот за управување со кризи известува, според податоците од Секторот за операции и координација, дека пожари на отворен простор вчера имало вкупно 26, од којшто како активен пожар се води до утрово, пожарот во Општина Прилеп, каде што кај село ...

Слободен Печат - пред: 31 мин

ЦУК известува, според податоците од Секторот за операции и координација, дека пожари на отворен простор вчера имаше вкупно 26, од којшто како активен пожар се води до утрово пожарот во Општина Прилеп каде што кај с.Алинци се уште чади опожарената ...

Независен - тукушто објавено

Кај прилепското село Алинци се уште чади опожарената депонија, а пожарот на оваа локација е единствениот активен од 26-те што беа регистрирани вчера во државава. Од ЦУК информираат дека изгнаснати се 25 пожари во 24 општини, а гореле неколку ...

Сител - тукушто објавено

Кај прилепското село Алинци се уште чади опожарената депонија, а пожарот на оваа локација е единствениот активен од 26-те што беа регистрирани вчера во државава. Од ЦУК информираат дека изгнаснати се 25 пожари во 24 општини, а гореле неколку ...

Курир - тукушто објавено

Кај прилепското село Алинци се уште чади опожарената депонија, а пожарот на оваа локација е единствениот активен од 26-те што беа регистрирани вчера во државава. Од ЦУК информираат дека изгнаснати се 25 пожари во 24 општини, а гореле неколку ...

24 Вести - тукушто објавено

Центарот за управување со кризи известува, според податоците од Секторот за операции и координација, дека пожари на отворен простор вчера имало вкупно 26, од којшто како активен пожар се води до утрово, пожарот во Општина Прилеп, каде што кај село ...