Macedonia

Анкета на НДИ: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ со 3,6, а Алијансата заостанува зад ДУИ за 1,5 процентен поен | 360 степени

360 степени - пред: 22 мин

Чувствата на гласачите за двете водечки партии/коалиции – СДСМ / Беса и ВМРО-ДПНМЕ остануваат во голема мерка непроменети од почетокот на епидемијата Речиси седум од 10 испитаници велат дека веројатно ќе гласаат.

Deutsche Welle - пред: 48 мин

Се повеќе македонски граѓани сметаат дека државата се движи во погрешна насока, а стравот од коронавирусот ќе ја намали излезноста на изборите, покажува анкета на НДИ спроведена во јуни. Засилен песимизам кај македонските граѓани во последните три ...

Локално - пред: 45 мин

Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека владејачката коалиција на СДСМ и ...

Мета - пред: 1 час

Новата анкета за испитување на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека владејачката коалиција на СДСМ и ...

Нова ТВ - пред: 2 часа

Новата анкета на јавното мислење во Северна Македонија што ја спроведе Националниот демократски институт (НДИ) пред официјалниот почеток на кампањата за предвремените парламентарни избори на 15 јули покажува дека економскиот развој, борбата против ...

Опсервер - пред: 2 часа

Скопје, 2 јули 2020 () – Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот ...

+инфо - пред: 2 часа

Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот развој е приоритет на ...

24Инфо - пред: 2 часа

Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот развој е приоритет на ...

Нетпрес - пред: 2 часа

Новата национална анкета на јавното мислење во Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот развој е приоритет на гласачите и ...

Либертас - пред: 2 часа

Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот развој е приоритет на ...

Независен - пред: 1 час

Новата национална анкета на јавното мислење во Северна Македонија на Националниот демократски институт (НДИ) спроведена пред официјалниот почеток на кампањата за парламентарните избори на 15 јули покажува дека економскиот развој е приоритет на ...

iPortal - пред: 46 мин

Чувството на јавноста е стабилно во однос на Преспанскиот договор од 2018 година, при што 58 отсто го поддржуваат или веруваат дека бил потребен. Една третина е против договорот. Големо мнозинство, речиси 75 отсто, го одобрува членството во НАТО и ...

МКД - тукушто објавено

Економскиот развој е приоритет на гласачите и тие остануваат загрижени за епидемијата на ковид-19. Од почетокот на епидемијата во март, општиот впечаток на јавноста е попесимистичен, 44% од испитаниците велат дека земјата се движи во погрешна насока ...

Football news:

Liverpool are close to buying a defender for Olympiakos Tsimikas. Medical check-up-this week
Barcelona intends to sign Bernardo Silva. City can get Semeda
Real are planning to buy Dybala and are ready to include Kroos or ISCO in the deal (Sport Mediaset)
Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game