Macedonia

АВМУ: Политичарите да не ги навредуваат новинарите | 24 Вести

24 Вести - тукушто објавено

копје, 28 март 2020 – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува недоличното и вулгарно однесување на претседателот на политичката партија ГРОМ кон новинарот на ТВ 24 Горазд Чомовски.

+инфо - пред: 10 часа

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски на Фејсбук вечерва вербално го нападна и го навреди новинарот Горазд Чомовски, откако беше објавен дел од интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ 24 .

Република - пред: 11 часа

Повторно лажни вести од кујната на СДСМ. Медиумите блиски до владејачката партија објавија дека наводно било прекинато интервјуто на новинарот Горазд Чомовски со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

360 степени - пред: 12 часа

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ги осуди наврадите кои вечерва Стевчо Јакимовски ги упати кон новинарот и водител Горазд Чомовски поради интервјуто со Христијан Мицкоски во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24.

24Инфо - пред: 12 часа

Јакимовски напиша погрдни зборови и навреди кон Чомовски за интервјуто со Мицкоски Претседателот на ГРОМ и коалициски партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Стевчо Јакимовски, преку социјални мрежи изнесе погрдни зборови и навреди за новинарот и водител Гораст ...

360 степени - пред: 13 часа

Претседателот на ГРОМ и коалициски партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Стевчо Јакимовски, преку социјални мрежи изнесе грст погрдни зборови и навреди за новинарот и водител Гораст Чомовски поради интервјуто со Христијан Мицкоски за емисијата „Трилинг“ на ТВ 24.

Фокус - пред: 13 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за време на интервјуто во емисијата Трилинг на ТВ 24 побара водителот Горазд Чомовски да му се извини, за, како што, рече, поистоветувањата со неговиот претходник Никола Груевски.

360 степени - пред: 14 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24 се скара со водителот и новинар Горазд Чомовски бидејќи го спореди со Никола Груевски, па побара да му се извини.

Локално - пред: 11 часа

Здружението на новинарите на Македонија остро ги осуди навредите и повиците за насилство кон новинарот на ТВ 24, Горазд Чомовски од страна на претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски.

+инфо - пред: 15 часа

Јас мислев дека ќе помине оваа емисија без да се спомне Груевски, но очигледно и вие сте толку оптоварени со него, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во емисијата „Трилинг“ на ТВ24, откако водителот Горазд ...

iPortal - пред: 15 часа

На констатација на новинарот Горазд Чомовски во Трилинг на ТВ 24, дека Мицкоски сеуште не може да излезе од матрицата на Груевски, (според него и тој ги дели луѓето на наши и ваши), лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му посака на Чомовски да има чест да направи ...

Либертас - пред: 14 часа

Јас мислев дека ќе помине оваа емисија без да се спомне Груевски, но очигледно и вие сте толку оптоварени со него, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во емисијата „Трилинг“ на ТВ24, откако водителот Горазд ...

24Инфо - пред: 14 часа

На констатација на новинарот Горазд Чомовски во Трилинг на ТВ 24, дека Мицкоски сеуште не може да излезе од матрицата на Груевски, (според него и тој ги дели луѓето на наши и ваши), лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му посака на Чомовски да има чест да направи ...

Centar - пред: 13 часа

На констатација на новинарот Горазд Чомовски во Трилинг на ТВ 24, дека Мицкоски сеуште не може да излезе од матрицата на Груевски, (според него и тој ги дели луѓето на наши и ваши), лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му посака на Чомовски да има чест да направи ...

Независен - пред: 13 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24 се скара со водителот и новинар Горазд Чомовски, бидејќи го спореди со Никола Груевски, па побара да му се извини.

Локално - пред: 12 часа

Категорично демантирам дека интервјуто со претседателот на ВМРО ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски било прекинато, сподели новинарот Горазд Чомовски, откако некои медиуми ја објавија снимката од разговорот.

Фокус - пред: 11 часа

Здружението на новинари ги осуди наврадите кои вечерва лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски ги упати кон новинарот Горазд Чомовски поради интервјуто со Христијан Мицкоски во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24.

Либертас - пред: 11 часа

Здружението на новинари ги осуди наврадите кои вечерва лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски ги упати кон новинарот Горазд Чомовски поради интервјуто со Христијан Мицкоски во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24.

24Инфо - пред: 10 часа

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски за навредите и повиците за насилство кон новинарот на ТВ 24, Горазд Чомовски. Јакимовски напиша статус на неговиот профил на Фејсбук веднаш ...

24 Вести - пред: 10 часа

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски за навредите и повиците за насилство кон новинарот на ТВ 24, Горазд Чомовски. Јакимовски напиша статус на неговиот профил на Фејсбук веднаш ...

OhridNews - пред: 4 часа

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски за навредите и повиците за насилство кон новинарот на ТВ 24, Горазд Чомовски. Јакимовски напиша статус на неговиот профил на Фејсбук веднаш ...

Фактор - пред: 2 часа

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, за навредите и повиците за насилство кон новинарот на ТВ 24, Горазд Чомовски. Јакимовски напиша статус на неговиот профил на Фејсбук веднаш ...

Слободен Печат - пред: 20 мин

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ја осуди ов аа реакција на Јакимовски и потсети дека онлајн заканите кон новинарите претставуваат кривично дело, па оттука ЗНМ ќе поднесе барање до секторот за компјутерски криминал и дигитална ...

Football news:

Wife of Ukrainian football player Morozyuk: It's a lie that men are polygamous and women are not. This society imposes
Kylian Mbappe: Winning the Champions League with PSG is something special. Personal awards will be a bonus
Lothar Matteus: flick is a bit like Heynckes and Hitzfeld. He can work with the stars
The President of Rennes expects Kalavinka will not go away in the summer. The midfielder wants to buy real
Agent Musacchio: MATEO is happy in Milan. We want a new contract offer
Athletes are outraged by the death of African-American George Floyd
Valencia can replace Ferran Torres with Porto's Otavio midfielder