Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Денеска ќе се избира составот на Анкетната комисија за случајот онкологија | МКД

МКД - тукушто објавено

Утврдување предлог-одлука за избор на претседател, членови и нивни заменици на Анкетната комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија, е единствената точка по која ќе дискутираат членовите на Комисијата за ...

ТВ21 - пред: 16 часа

Жестока реакција на заменик координаторката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска на пратеничките прашања. Го обвини вицепремиерот за европски прашања дека и праќал бакнежи и и намигнувал додека зборуваше, иако за тоа собраниските камери не пренесоа.

Курир - пред: 17 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Курир - пред: 17 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Слободен Печат - пред: 16 часа

Обвинителството го преиначи кривичното дело за кое го гонеше екс-директорот на Клиниката за онкологија доктор Нино Васев, за случајот со пациент болен од канцер, на кого со месеци не му била препишувана терапија а потоа починал, објави Телма.

Докторот Вело Марковски на својот Фејсбук профил го напиша своето мислење за случајот со Онкологија. „ Кој продава магла? Случајот онкологија ја пресликува состојбата во Државата Овој месец е во знак на таканаречениот „мега скандал“ и случајот со ...

Екс директорот на Онкологија, кој е дел од истрагата за скандалот со злоупотребата на лекови за болните од канцер на клиниката, благодарение на измените на КЗ, сега ќе се соочи со поблага казна доколку биде осуден за несовесно работење за пациент ...

Expres - пред: 23 часа

„Овој месец е во знак на таканаречениот ‘мега скандал’ и случајот со крадење на биолошка терапија. Се изредија политичари со згрозувања и зачуденост како тоа може да се случи, се изнаредија доктори да кажат колку се срамуваат што се се дел од ...

Антропол - пред: 21 часа

Екс директорот на Онкологија, кој е дел од истрагата за скандалот со злоупотребата на лекови за болните од канцер на клиниката, благодарение на измените на КЗ, сега ќе се соочи со поблага казна доколку биде осуден за несовесно работење за пациент ...

Lider - пред: 17 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Нетпрес - пред: 17 часа

-Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Макфакс - пред: 17 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Канал5 - пред: 17 часа

По еден месец од скандалот во Онкологија нема никаква разрешница, во чии џебови завршувале парите и колку граѓани ги изгубиле животите поради несоодветен третман. Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква ...

Опсервер - пред: 17 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

ТВ21 - пред: 17 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Либертас - пред: 17 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Точка - пред: 17 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Нетпрес - пред: 17 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

24Инфо - пред: 16 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Н.Македонија - пред: 16 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик-министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Zoom - пред: 16 часа

Одоговорност за случајот со онкологија ќе има и одговорните за евентуална злоупотреба ќе бидат изнесени во јавноста со име и презиме, истакна денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева одговарајќи на прашањето на пратеникот Петар ...

Денешен - пред: 16 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со Дурмо турс, Беса транс, модуларната во Тетово, ...

Press24 - пред: 16 часа

Помина еден месец од монструозниот скандал на Онкологија, а нема ни приближно никаква разрешница. Предистрагата трае и со право граѓаните се сомневаат дека и овој случај ќе заврши како и случаите со „Дурмо турс“, „Беса транс“, модуларната во Тетово, ...