Macedonia

Денеска протест против поскапувањето на струјата во неколку градови, главниот во Скопје | Фактор

Фактор - пред: 19 мин

Денеска ќе се одржи Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија во Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга, а главниот ќе се одвива во Скопје и ќе започнат во 18 часот, додека оној во Куманово во 14 часот.

Р.С.Европа - пред: 2 часа

Денеска со почеток од 18 часот, во Скопје е закажан уште еден протест против одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за поскапување на струјата за 7.4 отсто. Како што наведуваат организаторите, собирот е во паркот Чаир и ќе се маршира ...

ТВ21 - пред: 16 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Сител - пред: 16 часа

Регулаторната комисија за енергетика нема моќ да ја повлече одлуката за поскапувањето на струјата ако на тоа не се сложат енергетските компании, тврди првиот човек на РКЕ Бислимовски. Вели дека една од главните причини за зголемувањето е тоа што ЕСМ ...

Алсат-М - пред: 18 часа

Утре попладне во неколку градови низ земјава ќе продолжат протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија. Досега се најавени протести во Скопје, Тетово, Куманово, Гостивар, Кичево и Дебар.

Канал5 - пред: 18 часа

Продолжуваат протестите против одлуката за зголемување на цената на електричната енергија. Повеќе граѓански организации денеска најавија протести за утре во градови низ ...

Сител - пред: 18 часа

Поскапувањето на струјата главно се должи на тоа што ЕСМ не успеа да ги продаде вишоците на струја поради што има намалени приходи. РКЕ нема моќ да ја повлече одлуката ако енергетските компании не се сложат да работат со загуба.

Курир - пред: 16 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 ...

ТВ21 - пред: 23 часа

Денеска пред Владата се собраа граѓани кои истакнаа дека во петок продолжуваат масовните протести низ градовите против покачувањето на цената на ...

4NEWS - пред: 22 часа

Денеска пред Владата се собраа граѓани кои истакнаа дека во петок продолжуваат масовните протести низ градовите против покачувањето на цената на струјата. ...

4NEWS - пред: 18 часа

Поскапувањето на струјата главно се должи на тоа што ЕСМ не успеа да ги продаде вишоците на струја поради што има намалени приходи. РКЕ нема моќ да ја повлече одлуката ако енергетските компании не се сложат да работат со загуба.

Република - пред: 16 часа

Утре попладне во неколку градови низ земјава ќе продолжат протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија. Досега се најавени протести во Скопје, Тетово, Куманово, Гостивар, Кичево и Дебар.

4NEWS - пред: 15 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Вечер - пред: 15 часа

Утре попладне во неколку градови низ земјава ќе продолжат протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија. Досега се најавени протести во Скопје, Тетово, Куманово, Гостивар, Кичево и Дебар.

Нетпрес - пред: 15 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Денешен - пред: 15 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот, пишува скопски Курир .

Press24 - пред: 14 часа

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Курир - пред: 1 час

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Пулс24 - пред: 1 час

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Скопје инфо - пред: 35 мин

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Expres - пред: 33 мин

Во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга денеска во 18 часот ќе се држат протестни собири на граѓаните против поскапувањето на електричната енергија. Протест во 14 часот ќе се одржи и во Куманово.

Вечер Прес - пред: 21 мин

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Локално - тукушто објавено

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот.

Football news:

Mourinho and Lampard had a fight in the Tottenham - Chelsea match: When you lose 0-3, Frank, you don't stand on the sidelines
Valencia want to rent Rugani from Juventus
We talked to a Russian Finn who is making his way in Europe: he fought with the locals because of Russia, drove in Arshavin's t-shirt and refused Barca B
Werner scored for Chelsea for the first time
Fernando Santos: Ronaldo can play until the age of 40, but he will leave if he feels that he can no longer be himself
Manchester City want to sign Alaba. To do this, the club needs to sell Zinchenko
The President of Atletico Madrid on Messi at the club: If Leo wants to play with Suarez, anything is possible. We must hope