Macedonia

Димовски: За првпат после 10 години Собранието ги зголеми даноците и акцизата | Алсат-М

Алсат-М - пред: 49 мин

Последниот парламентарен состав првпат после 10 години донесе покачување на даноците и придонесите, рече во своето вечерашно гостување во емисијата „Економски Магазин“ на Алсат, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Курир - пред: 28 мин

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Економски магазин“ каде што посочи дека откако СДСМ дојде на власт многу граѓани останаа без работни места. -Фабрики се затворија, а власта продолжува да се фали дека платите се зголемуваат.

Курир - пред: 31 мин

Вечерва на „Економски магазин“ гостуваше Илија Димовски кој што посочи дека за овие три години власта ништо не направи на економски план за да го подобри животот на граѓаните како што ветуваше.