Macedonia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Дритан Абазовиќ: Бугарија во овие разговори треба да влезе со повеќе разум и грижа | ТВ21

ТВ21 - пред: 18 мин

Запрашан за моменталниот спор што Северна Македонија го има со Бугарија, заменик премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ во интервју дадено за ТВ21 изјави дека му е жал за ситуацијата во која се најде Северна Македонија.

ТВ21 - пред: 26 мин

Во интервјуто дадено за ТВ21, заменик премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ на прашањето за влијанието на Српската Православна Црква која го има во Црна Гора и влијанието кое истата го има врз владиниот партнер од коалицијата посочи дека јавноста ...

ТВ21 - пред: 27 мин

Заменик премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ одговарајќи на прашањето во врска со моменталните тензии на северниот дел на Косово и неговата средба со премиерот на Косово, Албин Курти, во интервјуто за ТВ21 испрати порака во име на црногорската ...

ТВ21 - пред: 34 мин

Во врска со евроскептицизмот и иднината на регионот во интервјуто за ТВ21, Дритан Абазовиќ, заменикот премиер на Црна Гора рече дека сите земји од Западен Балкан мора да ги спроведат институционалните реформи, да создадат по фер и посоодветно ...

ТВ21 - пред: 46 мин

Во интервјуто за ТВ21 заменик премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ говореше за регионалните иницијативи, „Отворен Балкан„ и потенцијалната нова иницијатива помеѓу Црна Гора, Косово и Босна и Херцеговина.

ТВ21 - пред: 1 час

Во ексклузивно интервју за ТВ21, заменик премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ како одговарајќи на прашањето во врска со акцијата и настаните од 5ти Септември рече дека во Црна Гора се уште постои големо влијание од страна на Русија и Србија.

ТВ21 - пред: 1 час

Во интервјуто за ТВ21 заменик премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ зборувајќи за моменталната политичка ситуација во Црна Гора и текот на преговорите за реконструкција на владата рече дека ако не се договорат коалиционите партнери веројатни се и ...

24 Вести - пред: 3 часа

Црна Гора би можела да се вклучи во иницијативата „Open balkan“ открива црногорскиот вицеприемер Дритан Абазовиќ. „Постоеше скептицизам зад проектот „Отворен Балкан“ бидејќи се сомневавме дека зад оваа идеја се кријат некои великодржавни политички ...

Локално - пред: 2 часа

Процесот на преговори трае предолго, меѓутоа тука постои вина и кај двете страни, т.е. одговорноста е кај двете страни, вели црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ во гостувањето на емисијата „Трилинг“.

Н.Македонија - пред: 6 часа

Љубљана – Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра. Обвинетата докторка изјави дека ги издавала сертификатите врз основа на наодите што докажуваат присуство на антитела во телото, но тоа не е валиден начин да се ...

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во изјава за ТВ21 по форумот „Економист“ изјави дека неговата земја нема ништо против иницијативата за Отворен Балкан, во која учествуваат Албанија, Србија и Северна Македонија.

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во изјава за ТВ21 по форумот „Економист“ изјави дека неговата земја нема ништо против иницијативата за Отворен Балкан, во која учествуваат Албанија, Србија и Северна Македонија.

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“ кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа ...

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во изјава за ТВ21 по форумот „Економист“ изјави дека неговата земја нема ништо против иницијативата за Отворен Балкан, во која учествуваат Албанија, Србија и Северна Македонија.

Точка - пред: 1 ден

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во изјава за ТВ21 по форумот „Економист“ изјави дека неговата земја нема ништо против иницијативата за Отворен Балкан, во која учествуваат Албанија, Србија и Северна Македонија.

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа” кој во организација на лондонски „Економист” се одржа ...

„Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции, нашата иднина е развиена економија “. Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на ...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“ кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа ...

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со потпретседателот на Владата на Црна Гора, Дритан Абазовиќ на која беше истакната одличната соработка меѓу двете земји. Фокусот на соработката, како што соопшти владината прес-служба, е на унапредување на ...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“ кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа ...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа” кој во организација на лондонски „Економист” се одржа ...

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа денеска во Скопје, се сретна со делегација ...

Претседателот на Владата Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“ кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа денеска во Скопје, се сретна со ...

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на Самитот на Западен Балкан, насловен „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“ кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа во Скопје, се сретна со делегација предводена од ...

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа денеска во Скопје, се сретна со делегација ...

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со потпретседателот на Владата на Црна Гора, Дритан Абазовиќ на која беше истакната одличната соработка меѓу двете земји. Фокусот на соработката, како што соопшти владината прес-служба, е на унапредување на ...

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во организација на лондонски „Економист“ се одржа денеска во Скопје, се сретна со делегација ...

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со потпретседателот на Владата на Црна Гора, Дритан Абазовиќ на која беше истакната одличната соработка меѓу двете земји. Фокусот на соработката, како што соопшти владината прес-служба, е на унапредување на ...