Macedonia

Героски: Во понеделник ќе ви кажам кои се Кики и Фрики | 24Инфо

24Инфо - пред: 32 мин

Новинарот Бранко Героски, на социјалните мрежи најави дека во понеделник ке открие кои се Кики и Фрики.Тој прв во јавноста преку своите колумни пишуваше за рекетот од страна на Боки 13. За Кики и Фрики Героски откри дека се политичари, кои дел од ...

Магазин - пред: 8 часа

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста преку своите колумни пишуваше за рекетот, на социјалните мрежи најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики! Новинарот Бранко Героски веќе некое време објавува јавни тајни за рекетот и уцените ...

Република - пред: 9 часа

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста излезе со приказната за рекетот, кој се покажа како вистинита, најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики? Тој користеше псевдоними во неговите колумни, па така Коки беше Бојан Јовановски, а ...

Сител - пред: 17 часа

Обвинителството за организиран криминал и корупција има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата опфатени со истрагат за Рекет, открива за Дојче Веле обвинителката Вилма Рускувска. Сепак не открива за колку и кои случаи се работи.

Телма - пред: 18 часа

Четврти ден како специјалната обвинителка во оставка исчезна од радарот на јавноста и ги исклучи сите можности за контакт на јавноста со неа. Не одговори на телефонскиот број кој е достапен за повици ниту на пораките преку кои Телма се обиде на ...

Фокус - пред: 18 часа

Премиерот, Зоран Заев, одби да коментира дали функционерите на СДСМ, кои се наводно вмешани во аферата „Рекет“, биле на вчерашната седница на Централниот одбор. Заев рече дека се додека новинарите не ги употребат вистинските имиња на овие ...

МКД - пред: 19 часа

Премиерот Зоран Заев за имињата на Кики и Фрики, кои според неофицијални информации пласирани во јавноста, се дел од редовите на СДСМ, на прашање дали партијата ќе застане зад нив, одговори дека секој што се огрешил пред законот ќе одговара.

Алфа - пред: 16 часа

Каде е Катица Јанева, не знае никој, или пак свесно не се открива. Обвинителката четврти ден се крие од јавноста. Ја нема јавно да проговори иако е клучна фигура во случајот „Рекет“ во кој Боки 13 и Зоки Кичеец се осомничени дека уценувале и ...

MakPress - пред: 12 часа

Дали бизнисмените што му пријавиле на Заев дека се рекетирани му ја споменале Јанева и дали се заканиле дека ќе ги објават разговорите што ги имаат ако тој не пријави? На овие прашања премиерот Зоран Заев денеска одби да одговори.

Макфакс - пред: 18 часа

Кики и Фрики за мене не постојат, објавете ги со име за да може да ве тужат, рече премиерот Заев на прашање дали тие функционери, кои се поврзуваат со случајот „Рекет“, биле присутни на партискиот состанок вчера.

Локално - пред: 18 часа

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

+инфо - пред: 18 часа

На премиерот Зоран Заев не му се познати Кики и Фрики. Тој на прес конференција рече дека Кики и Фрики за него не постојат. – Кики и Фрики за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат.

Press24 - пред: 19 часа

Кики и Фрики за мене не постојат. Додека не се кажат имиња, тие за мене не постојат. Ова го истакна премиерот Зоран Заев како одговор на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денеска.

Денешен - пред: 17 часа

Љупчо ЦВЕТАНОВСКИ СДС најави бескомпромисна борба со криминалот?! Ауууу, викнаа сите во државата, воодушевени од бестрашните јунаци на Централен одбор им збрани. Македонија силно се потресе, се’ уште се дрма и е во тешка еуфорија на задоволство од ...

Бриф - пред: 17 часа

Премиерот Зоран Заев на денешното свое обраќање во живо, на прашање на новинар за лицата со псевдоними Кики и Фрики дали биле на вчерашната седница на ЦО на СДСМ, одговори дека ќе коментира само за лица со вистински имиња и презимиња.

Фактор - пред: 19 часа

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека не познава такви рекетари како „Кики и Фрики“ во редовите на СДСМ. „Кики и Фрики за мене не постојат. Треба некој да ги соопшти со име и презиме, па да видиме дали има истраги или не.

PressingTV - пред: 18 часа

Премиерот Зоран Заев вели дека не знае кои се Фрики и Кики, одговарајќи на новинарско прашање дали тие биле пристутни на вчерашниот Централен одбор на СДСМ. Тој побара од новинарите да ги соопштат јавно нивните имиња за да може тие да тужат.

Expres - пред: 17 часа

„Кога ќе ги соопштите јавно во јавност имињата на Кики и Фрики за да можат да ве тужат, тогаш ќе зборувам“е рече премиерот Зоран Заев. Кики, Фрикi, Коки, Лики и други псевдоними се дел од серијалот во ПЛусинфо, на новинарот Бранко Героски кој ...

Курир - пред: 18 часа

„Ние во нашиот систем немаме казни бесење и стрелање, најтешката казна е затворот. Тој што се огрешил, ќе си ја отслужи казната. Затоа треба да си го средиме системот“. Ова го истакна денес премиерот Зоран Заев.

Скопје1 - пред: 19 часа

Заев вели дека за него нема Кики и Фрики, па побара од новинар да ги каже со име и презиме за да го тужат, за да добие одговор на прашањето „Дали Кики и Фрики биле вчера на Централниот одбор“.

24Инфо - пред: 22 часа

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

Скопје1 - пред: 23 часа

На социјалната мрежа твитер, корисник со прекар „Ана“, вели дека Боки, Коки, Фрики, кои беа дел од приказните на новинарот Бранко Геровски за изнудување „Рекет“, не треба да лежат затвор, туку да фрлаат асфалт на 40 степени и шијат на машина по 12 ...

Соочен со созанието дека на јавноста и’ е сосема јасно кои се двајцата пратеници на СДСМ кои биле во блиска соработка со првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, Заев денеска им испрати суптилна порака – дека наскоро ги ...

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, запрашан дали на состанокот на ЦО биле присутни „Кики“ и „Фрики“, двајцата функционери за кои новинарот Бранко Геровски пишуваше дека рекетирале со Боки 13 и Зоки Кичеец, одби да одговори конкретно, ...

Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови блиски соработници кои доколку се соочат со правдата може и самите да почнат да говорат за ...

Дали навистина ВМРО-ДПМНЕ зборува за правна држава? Дали навистина се загрижени за датумот за преговори со ЕУ, а истовремено лидерот на партијата Христијан Мицкоски бега од лидерската средба закажана за утре.

24Инфо - пред: 18 часа

Премиерот Зоран Заев за имињата на Кики и Фрики, вели дека не постојат. На прашање дали партијата ќе застане зад нив, одговори дека секој што се огрешил пред законот ќе одговара. Премиерот посочи дека ја знае целата вистина, но не е ниту негово, ...

Независен - пред: 18 часа

Фото: Б. Грданоски Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

Република - пред: 18 часа

На премиерот Зоран Заев не му се познати Кики и Фрики. Тој на прес конференција рече дека Кики и Фрики за него не постојат. Кики и Фрики за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат.

Нетпрес - пред: 18 часа

Ние во нашиот систем немаме казни бесење и стрелање, најтешката казна е затворот. Тој што се огрешил, ќе си ја отслужи казната. Затоа треба да си го средиме системот“. Ова го истакна денес премиерот Зоран Заев.

MakPress - пред: 22 часа

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...

Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови блиски соработници кои доколку се соочат со правдата може и самите да почнат да говорат за ...

Денешен - пред: 17 часа

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

Пулс24 - пред: 18 часа

Одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денес премиерот Зоран Заев истакна – Кики и Фрики за мене не постојат. -“Кики и Фрики“ за мене не постојат.

Скопје1 - пред: 8 часа

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста излезе со приказната за рекетот, кој се покажа како вистинита, најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики? Денеска премиерот Зоран Заев изјави дека за него Кики и Фрики не постојат.Тој дури ...

Република - пред: 22 часа

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...

Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови блиски соработници кои доколку се соочат со правдата може и самите да почнат да говорат за ...

еМагазин - пред: 17 часа

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

Expres - пред: 24 мин

Ниовинарот Бранко Героски на фејсбук се одѕва на „прозивката““ на премиерот Зоран Заев, новинарите да го откријат идентитетот на Кики и Фрики од серијалот за „рекетарската банда“, измислени имиња на ликови кои реално уценувале и изнудувале големи ...

Канал5 - пред: 21 часа

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, смета опозицијата, ...

За аферата рекет и денеска реагираа од ВМРО-ДПМНЕ од каде побараа брзо и целосно расчистување на случајот. Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни.

1tv - пред: 17 часа

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

Либертас - пред: 21 часа

Скопје, 19 јули 2019 Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде ...

Football news:

Sane passed a medical for Bayern and went to meet with the club's management
Neuer - in goal, Hakimi and Davies burn out the flanks, in front-Sancho, Muller and Lewandowski. Collected Dreamtime Bundesliga-19/20
Casillas is almost not on the video in honor of Spain's victory at Euro 2012. Perhaps this is due to his promotion to the post of President of the FFI
Setien's future in Barca is under threat. The players don't support it
Trent on motivation: Ronaldo and Messi never relax. The more you win, the more you want to continue
Conte on criticism: attack me, Not the club or my players. There are people who want to see the glass half empty
Ancelotti on Everton: we are Happy to qualify for the Europa League