Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Инцидент на пратенички прашања – Стојановска: Нека ве снимаат како праќате бакнежи, лигав еден | ТВ21

ТВ21 - тукушто објавено

Жестока реакција на заменик координаторката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска на пратеничките прашања. Го обвини вицепремиерот за европски прашања дека и праќал бакнежи и и намигнувал додека зборуваше, иако за тоа собраниските камери не пренесоа.

Фактор - тукушто објавено

Пратеничката Дафина Стојановска денеска од говорницата во Собранието на сесијата пратенички прашања го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека и испраќал цинични бакнежи и намигнувања, на што веднаш реагираше владиниот функционер ...

Н.Македонија - тукушто објавено

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска, остро реагираше на однесувањето на вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, на собраниската седница за пратенички прашања. Таа кажа дека ѝ е срам за неговите постапки, тврдејќи дека од седиште ...

А1 On - пред: 51 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да и се обрати на министерката за труд и социјалната политика, Јована Тренчовска, но додека беше на говорница, го обвини ...

Макфакс - пред: 37 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во Собранието го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место. Т „Како не вие срам, ужас сте.

+инфо - пред: 2 часа

На што личи ваквото несоодветно однесување на вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ?! И моите колеги многу добро видоа што правеше Маричиќ. Мојот колега Никола Мицевски неодамна беше обвинет дека нападнал пратеничка, а што беше сега ова што ...

Курир - пред: 49 мин

Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина Стојаноска додека истата зборуваше на собраниската говорница.

Курир - пред: 1 час

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди. Таа на фејсбук статусот напиша: Бакнежи и намигања – дома!!! Срам за двете знамиња ...

Скопје1 - пред: 35 мин

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, му се нафрлија на вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ за однесувањето кон пратеничката Дафина Стојановска, која кажа дека и праќал бакнежи од собраниските клупи додека зборувала.

4NEWS - пред: 31 мин

Во Собранието денеска се одржува седница за пратенички прашања, на која дојде до расправија меѓу пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска и вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ.

Локално - пред: 1 час

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денеска од собраниската говорница го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место.

Фокус - пред: 1 час

„На што личи ваквото несоодветно однесување на вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ?! И моите колеги многу добро видоа што правеше Маричиќ. Мојот колега Никола Мицевски неодамна беше обвинет дека нападнал пратеничка, а што беше сега ова што ...

Либертас - пред: 1 час

Кавга попладнево во Собранието за време на седницата за пратенички прашања. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал бакнежи и ѝ намигнувал. Јас не знам како не ви е срам.

Скопје1 - пред: 51 мин

Голема кавга попладнево избувна во Собранието за време на седницата за пратенички прашања, а главна актерка во кавгата беше пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, која го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал ...

Канал5 - пред: 49 мин

Срам за македонското и европското знаме, срам за машкиот пол. Пратеничката Стојаноска со фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди.

Денешен - пред: 43 мин

Голема кавга попладнево избувна во Собранието за време на седницата за пратенички прашања, а главна актерка во кавгата беше пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, која го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал ...

Expres - пред: 37 мин

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди. Таа на фејсбук статусот напиша: Бакнежи и намигања – дома!!! Срам за двете знамиња ...

Опсервер - пред: 37 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во Собранието го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место. Т „Како не вие срам, ужас сте.

Нетпрес - пред: 35 мин

Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина Стојаноска додека истата зборуваше на собраниската говорница.

Точка - пред: 21 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во Собранието го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место. „Како не ви е срам, ужас сте.

Република - пред: 19 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да ѝ се обрати на министерката за труд и социјалната политика, Јована Тренчовска, но додека беше на говорница, го обвини ...

Скопје инфо - пред: 19 мин

Кавга попладнево во Собранието за време на седницата за пратенички прашања. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал бакнежи и ѝ намигнувал. - Јас не знам како не ви е срам.

Press24 - тукушто објавено

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во Собранието го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место. „Како не вие срам, ужас сте.

360 степени - тукушто објавено

Повеќе пратеници од редовите на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираа на своите фејсбук-профили откако пратеничката Дафина Стојановска го обвини вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи на седница.

А1 On - тукушто објавено

Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина Стојаноска додека истата зборуваше на собраниската говорница, соопшти пратеникот ...

Канал5 - тукушто објавено

Најостро ги демантирам недостојните и ниски лаги на пратеничката Дафина Стојаноска, објави вицепремиерот Бојан Маричиќ. Со пратеничката ниту сум имал било каква комуникација ниту сум ѝ испратил било каква вербална или гестикулативна порака.

Zoom - тукушто објавено

Жестока реакција на заменик координаторката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска на пратеничките прашања. Го обвини вицепремиерот за европски прашања дека и праќал бакнежи и и намигнувал додека зборуваше, иако за тоа собраниските камери не пренесоа.

Скопје1 - тукушто објавено

Најостро ги демантирам недостојните и ниски лаги на пратеничката Дафина Стојаноска, пишува вицепремиерот Бојан Маричиќ. Тој додава: „Со пратеничката ниту сум имал било каква комуникација ниту сум ѝ испратил било каква вербална или гестикулативна ...