Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ХИТ ФОТО: Милионерот кој бара личен асистент позира без кошула на коњ

Милионерот Метју Лепре, кој бара личност кој/а би патувал/а со него низ светот за плата од 35.000 евра, објавил разголена фотографија која ги воодушевила неговите обожаватели.

Богаташот на стори на неговиот „Инстаграм“ профил објавил фотографија на која позира без кошула качен на коњ, а истата ги воодушевила неговите следбеници.

Инаку, 31-годишниот милионер, кој на „Инстаграм“ го следат повеќе од половина милион луѓе, обожува да се фали со својот изглед, па честопати објавува фотографии на кои ги покажува мускулите.

Се бара вредна личност

Да потсетиме, Лепре неодамна објавил оглас во кој бара личен асистент или асистентка кој/а ќе патува со него низ светот.

„Барам вредна личност која ќе ми помага во работата. Ми треба десна рака која ќе ми помага при патувањата и административните задачи“ изјавил, додавајќи дека може да се пријават и лица без претходно искуство, а конкурсот е отворен за сите кои имаат валиден пасош, кои сакаат да патуваат, се педантни во својата работа и можат да се качат во авион и да тргнат.