Macedonia

Кичеец повикан да даде изјава во полициска станица Карпош | Република

Република - тукушто објавено

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Ова следува еден ден откако јавната обвинителка Вилма Русковска им ...

Мета - пред: 27 мин

Сѐ додека ВМРО-ДПМНЕ упорно го премолчува тврдењето на црногорскиот бизнисмен Дака дека не дал мито, а дека парите што ги дал на Кичеец ги дал во времето на Владата на Никола Груевски, партиското тврдење за наводна корупција на Заев за овој случај е ...

Курир - пред: 36 мин

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

Локално - пред: 22 мин

Зоран Милески – Кичеец попладнево е во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, пренесуваат дел од медиумите.

Нетпрес - пред: 17 часа

Шефицата на јавното обвинителство за организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска се прогласи за ненадлежна да го истражува дали има сторено кривично дело во разговорите од аудиоснимките кои го инволвираат екс премиерот и лидер на СДСМ, ...

Фокус - пред: 21 часа

Црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака , кој стана актуелен по објавувањето на разговорот со Зоран Милески-Кичеец , се поврзува со две компании во земјава. Според податоците што ги обезбеди Фокус од Централниот регистар, двете компании се ...

Вечер - пред: 19 часа

Слушнавме деновите телефонски разговор помеѓу црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака и Зоран Милески Кичеец во кој, изрично, Дака се жали од тогашниот премиер Зоран Заев и генералниот секретар на владата Драги Рашковски дека “ви дадов 300.000 ...

Expres - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Интегрален текст од прес конференција на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ...

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Курир - пред: 22 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Нетпрес - пред: 22 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Опсервер - пред: 22 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Република - пред: 22 часа

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.Иако имаме признание од Заев дека остварил контакт со ...

Република - пред: 22 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Вечер - пред: 22 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Нетпрес - пред: 32 мин

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот со контроверзниот црногоско-спрски бизнисмен Мирослав Давидовиќ Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисите со Дака, во кој како што објавуваа ...

Пулс24 - пред: 29 мин

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

Му дадов 300.000 евра на Кичеец уште кога Груевски беше премиер, но тоа не беше мито, туку за консалтинг, напиша црногорскиот бизнисмен Миоград Дака Давидовиќ во писмо до македонската јавност во кое го објаснува разговорот од објавената аудио снимка ...

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ја снимката со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ Дака рече дека полицијата треба да одлучи дали и како ќе постапува по снимките. изјави Рускоска на прашање на „Република“.

Football news:

Manchester United are unhappy with the way Borussia was leading the negotiations for Sancho. The Germans did not want to communicate directly
Liverpool have announced the purchase of defender Tsimikas from Olympiakos
Bordeaux appointed ex-assistant Blanc Gasse as head coach
Sterling on the win over Real Madrid: Manchester City were incredibly hungry. We have the strength to succeed in the Champions League
Galliani about Pirlo in Juve: Andrea was laughing like a madman when I called to congratulate him
Villarreal will pay no more than 20 million euros for Valencia captain Parejo and midfielder Coquelin
Thomas Tuchel: Atalanta has a completely unique style. PSG will be difficult not to miss