Macedonia

Коронавирусот ја однесе и десеттата жртва во Македонија | Канал5

Канал5 - пред: 22 мин

Ноќеска на Инфективната клиника во Скопје од коронавирусот почина 65 годишна жена од струшко Лабуништа. Таа имала претходни заболувања, хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, срцева слабост и обезност, информира министерот за здравство ...

А1 On - пред: 2 часа

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

ТВ21 - пред: 1 час

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починала пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

Фактор - пред: 55 мин

Почина 65-годишна жена од коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче, нагласувајќи дека пациентката имала повеќе коморбидитети: хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, срцева слабост и обезност.

Скопје1 - пред: 1 час

Министерот за здравство на денешната прес конференција информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години.

24 Вести - пред: 3 часа

На жената уште веднаш и е направена целосна лабораторија и земен брис за Ковид-19. Лекарите оперативно го извадија плодот, а од стомакот на мајката е евакуиран гној. Можна причина за фебрилноста е септичната состојба на пациентката, но тестот треба ...

MakPress - пред: 15 часа

Денеска ги очекуваме и до почеток на прес-конференцијата не е завршено тестирањето за двајца пациенти, во врска со информацијата за пациентот од Битола и жената од Лабуништа, која е почината вчера.

360 степени - пред: 21 часа

Се чекаат резултати од коронавирус за две лица на кои материјалите им се земени откако починале, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. Станува збор за маж од Битола кој би пронајден мртов во својот дом и за жена од струшко Лабуништа, која ...

ТВ21 - пред: 22 часа

Вчера во Битола почина лице кое било 13-ти ден во самоизолација, откако се вратило од Канада. Исто така вчера починала жена од Лабуништа. Од двајцата се земени материјали, и се чекаат резултатите за да се види дали се починати од коронавирус, или од ...

Жена од Лабуништа вчера попладне починала на интерното одделение во Струга, а посмртно ѝ е земен брис за анализа за да се испита дали причината за смртта е коронавирусот, изјави за Телма заменик-министерот за здравство Арменд Арслани.

Една жена од Лабуништа , вчера попладнето починала на интерното одделение во Струга но се уште се испитува дали причината е Ковид-19, односно посмортем е земен брис кој е на анализа, изјави за Телма заменик министерот за здравство Арменд Арслани.

Докторката од итната медицинска помош која се посомневала на Ковид 19 и го упатила на Клиника, бидејќи имал коморбидитети, односно придружни болести меѓу кои епилепсија, чести опструктивни бронхити и повеќе пати во минатото имал воспаление на белите ...

Фокус - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

+инфо - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката, како што велат оттаму, имала претходни заболувања – ...

Бизнис Вести - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Канал5 - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Сакам да кажам - пред: 1 час

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години, соопшти Министерството за здравство. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично опструктивна ...

24 Вести - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Макфакс - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката покрај коронавирус имала и претходни заболувања: хронично опструктивна ...

Алсат-М - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Слободен Печат - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за ...

Бриф - пред: 1 час

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

360 степени - пред: 1 час

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања, како хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, срцева слабост и ...

Сител - пред: 1 час

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

iPortal - пред: 1 час

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, срцева ...

Локално - пред: 1 час

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

Курир - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Н.Македонија - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања: хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, ...

Опсервер - пред: 1 час

– Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

Нетпрес - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката, како што велат оттаму, имала претходни заболувања – ...

Либертас - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

ММС - пред: 1 час

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

Р.С.Европа - пред: 1 час

На Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Според него, пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично опструктивна ...

еМагазин - пред: 1 час

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје од коронавирусот почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години.

Женски магазин - пред: 54 мин

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично ...

Точка - пред: 54 мин

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години. Пациентката покрај коронавирус имала и претходни заболувања: хронично опструктивна ...

CivilMedia - пред: 44 мин

Во изминатите 24 часа регистрирани се 25 нови случаи на корона вирус во земјата и тоа во Скопје – 7, Куманово – 7, Прилеп – 2, Тетово – 5, Струга – 2, Гевгелија – 1, Кочани – 1, со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 ...

Црнобело - пред: 44 мин

Според најновото соопштение на Министерството, во земјава во последното деноноќие има 25 нови случаи, со што бројката на дијагностицирани вкупно изнесува 354. За жал има уште една почината пациентка, но има и уште 5 оздравени пациенти.

ТВ21 - пред: 38 мин

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години заболена од коронавирус.

Вечер - пред: 21 мин

Починатата пациентка од Лабуништа на возраст од 65 години која била заболена од коронавирус. Пациентката имала претходни заболувања – коморбидитети: хронично опструктивна белодробна болест, дијабетес, срцева слабост и обезност.

Football news:

Balotelli on skipping training: I'm still sick
CEO Of The Homeland: Information about merging with Khimki is incorrect
Liverpool offered Werner the same salary as Chelsea, but dropped out of the competition as Leipzig refused to make a discount
A large number of games play into the hands of Real Madrid. Their composition is better than that of Barca. Ex-Madrid player Pirri on the La Liga calendar
The referee in Latvia showed a black football player a red card and a FAK. This is a very awkward situation
Barcelona has launched the streaming service Barça TV+
In the network appeared pictures of the new guest form Arsenal. Its texture resembles marble