Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Кошарката е лесна за Лука Дончиќ: Погоди седнат од резервната клупа (ВИДЕО)

Европското првенство ќе донесе судир на многу НБА ѕвезди, меѓу кои се истакнува Лука Дончиќ. Заедно со репрезентацијата на Словенија тој ќе ја брани титулата од пред пет години.

Ова лето младиот плејмејкер намали на тежина и се наоѓа во најдобрата физичка форма. Тоа го направи за континенталниот собир и за новата сезона во најсилната лига на светот.

На последниот тренинг за својата репрезентација, 23-годишникот погоди седнат од резервната клупа и одново го одушеви кошаркарскиот свет.

Yes, he 🤍💙❤️ basketball!@luka7doncic #mojtim 🏀🇸🇮💪 pic.twitter.com/K5FBHNHW9i

— Košarkarska zveza SIovenije (@kzs_si) August 11, 2022