Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ковачевски го честита Меѓународниот ден на Бошњаците | Бриф

Бриф - тукушто објавено

Премиерот Димитар Ковачевски упати честитка по повод 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. – Почитувани сограѓани Бошњаци, Ви го честитам 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците.

МКД - пред: 2 часа

Денеска е 28 септември - Меѓународен ден на Бошњаците. Во Македонија за Бошњаците е и празник - неработен ден. Повеќемина политичари упатија официјални честитки до бошњачката заедница. Бошњаците се нераскинлив дел од нашето општество, вели во ...

Слободен Печат - пред: 2 часа

Бошњачката заедница е нераскинлив дел од нашето мултикултурно, мултирелигиозно и мултиетничко општество и со останатите заедници суштински придонесува за напредок и развој на нашата татковина, порача претседателот Стево Пендаровски во честитката по ...

Канал5 - пред: 4 часа

Дозволете ми во свое и во име на МВР да ви го честитам 28 септември - Меѓународниот ден на Бошњаците, со желби за добро здравје и просперитет, како и индивидуални и колективни успеси. Почитувани граѓани од бошњачката заедница, Дозволете ми во свое и ...

4NEWS - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. Почитувани, Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на ...

24Инфо - пред: 3 часа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитка до Бошњачката заедница по повод Меѓунадордниот ден на Бошњаците „Дозволете ми во свое и во име на МВР да ви го честитам 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците, со желби за добро ...

Бриф - пред: 3 часа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитка по повод Меѓународниот ден на Бошњаците. – Република Северна Македонија има длабока почит кон граѓаните Бошњаци, кои се дел од богатиот културен, јазичен и религиски мозаик на нашата ...

Локално - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. Тој порача дека бошњачката заедница е нераскинлив дел од нашето ...

Сител - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република ...

24Инфо - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република ...

ТВ21 - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република ...

Република - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Македонија. Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република Македонија, на ...

Курир - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република Северна Македонија, на ...

Lider - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република Северна Македонија, на ...

Либертас - пред: 2 часа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република ...

Нетпрес - пред: 1 час

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република Северна Македонија, на ...

Zoom - пред: 1 час

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република ...

Expres - пред: 1 час

По повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, шефот на државата упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Македонија. „Дозволете ми, во мое лично име и во името на граѓаните на Република Северна Македонија, на сите ...