Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Мисајловски ги отфрла нападите на Јакимовски дека му менувал ДУП-ови! | Фокус

Фокус - пред: 6 часа

Откако ја раскина коалицијата со Христијан Мицкоски , градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски отвори судир со поранешните партнери, меѓу кои и со потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлковски , кој е поранешен министер за ...

Фокус - пред: 13 часа

По повлекувањето на ГРОМ од Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска нагласи оти очекува Стевчо Јакимовски да делува опозициски. Тоа, според него, нема да има негативно влијание, туку поголема додадена вредност во процесот на рушење на ...

Мак. Весник - пред: 14 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање како очекува да се одрази излегувањето на ГРОМ од коалицијата, рече дека не очекува негативно да се одрази бидејќи Јакимовски рекол дека ќе делува опозиционо, односно дека нема да ...

Локално - пред: 11 часа

Градоначалникот на општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевче Јакимовски по 8 години се одлучи да ја напушти коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и да настапува сам на политичката сцена. Според градоначалникот Јакимовски односите со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Локално - пред: 14 часа

Очекувам како што кажа самиот Јакимовски да делува опозиционо, не очекувам дека ќе има некакво негативно влијание.Очекувам дека ќе имаме поголема додадена вредност за рушњењ на владата, очигледно тој не можел доволно да се размавне во коалицијата, ...

Градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, вчера официјално ја раскина коалициската соработка со ВМРО-ДПМНЕ, после, како што рече, низа несогласувања и дискомуникација со опозицискиот лидер Христијан Мицкоски .

Обид за урбанизација и бетонизација на општина Карпош, или битка за превласт на директиорски места, што ги скара коалаиционите партнери, ГРОМ и ВМРО-ДПМНЕ? Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, во Советот на општина Карпош децидни деновиве, дека нема да ...

Стевче Јакимовски , градоначалникот на Карпош, во денешното гостување во „Студио 10“ на ТВ24 рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски „заслужил да му удри бокс“. Јакимовски вчера, со обвинувања за опструкции, подметнувања, навреди, ...

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 откри какви се навреди добивал од коалициониот партнер Христијан Мицкоски. Јакимовски вели дека за се тоа што зборувал Мицкоски за него заслужил и бокс да му удри, но личната ...

Стевче Јакимовски, градоначалникот на Карпош, при денешното гостување во „Студио 10“ на „ТВ24“ кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заслужил да добие бокс. „Го трпев и за мене што зборуваше.

Изјавата на карпошкиот градоначалник и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски дека „Мицковски интервенира за други луѓе да имаат подобри услови во затворите, а затворениците од 27 април не ги ферма“ ги револтира политичките затвореници на кои се однесуваше.

„Не е превземено ништо, ниту за во блиска иднина за Стевчо Јакимовски да се врати во СДСМ“. Вака Стефан Богоев од СДСМ одговори на прашањето дали градоначалникот на Карпош ќе биде повторно со нив во коалиција. Тој не ја отфрла можноста за во иднина.

Јакимовски денеска повторно го обвини Мицкоски дека правел крупни грешки поради кои „коалицијата не функционирала во полн капацитет“ Мицкоски може да каже зошто не сме се слушнале одамна. Затоа има насушна потреба да лаже, а јас не можам да ...

Актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера објави дека ја раскинува коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ во општината. Оттука се појавија голем број на прашања за што всушност се работи.

Стевче Јакимовски, претседателот на ГРОМ по раскинувањето на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, денеска во телевизиското гостување во Студио 10 на ТВ24 рече дека лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски „заслужил да му мавне бокс“.

Тајните непријатели стануваат јавни непријатели едноставно повеќе ниту ГРОМ ниту јас не можеме да го толерираме ова што го прави Христијан Мицкоски , вели градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во „Студио 10“.

За мене некое преголемо изненадување вчерашната одлука не беше, затоа што Јакимовски имаше едно интервју минатата недела за некој веб портал. После кое што следеше и настап на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

За мене некое преголемо изненадување вчерашната одлука не беше, затоа што Јакимовски имаше едно интервју минатата недела за некој веб портал. После кое што следеше и настап на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

За мене некое преголемо изненадување вчерашната одлука не беше, затоа што Јакимовски имаше едно интервју минатата недела за некој веб портал. После кое што следеше и настап на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

За мене некое преголемо изненадување вчерашната одлука не беше, затоа што Јакимовски имаше едно интервју минатата недела за некој веб портал. После кое што следеше и настап на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Стевче Јакимовски, претседателот на ГРОМ по раскинувањето на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, денеска во телевизиското гостување во Студио 10 на ТВ24 рече дека лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски „заслужил да му мавне бокс“.

Стевче Јакимовски, претседателот на ГРОМ по раскинувањето на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, денеска во телевизиското гостување во Студио 10 на ТВ24 рече дека лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски „заслужил да му мавне бокс“.

Изјавата на карпошкиот градоначалник и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски дека „Мицковски интервенира за други луѓе да имаат подобри услови во затворите, а затворениците од 27 април не ги ферма“ ги револтира политичките затвореници на кои се однесуваше.

Стевче Јакимовски, градоначалникот на Карпош, при денешното гостување во „Студио 10“ на „ТВ24“ кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заслужил да добие бокс. „Го трпев и за мене што зборуваше.

„Не е превземено ништо, ниту за во блиска иднина за Стевчо Јакимовски да се врати во СДСМ“. Вака Стефан Богоев од СДСМ одговори на прашањето дали градоначалникот на Карпош ќе биде повторно со нив во коалиција. Тој не ја отфрла можноста за во иднина.

„Не е преземено ништо, ниту за во блиска иднина за Стевчо Јакимовски да се врати во СДСМ“. Вака Стефан Богоев од СДСМ одговори на прашањето дали градоначалникот на Карпош ќе биде повторно со нив во коалиција. Тој не ја отфрла можноста за во иднина.

Press24 - пред: 13 часа

Очекувам како што кажа самиот Јакимовски да делува опозиционо, не очекувам дека ќе има некакво негативно влијание.Очекувам дека ќе имаме поголема додадена вредност за рушњењ на владата, очигледно тој не можел доволно да се размавне во коалицијата, ...

Либертас - пред: 13 часа

Очекувам како што кажа самиот Јакимовски да делува опозиционо, не очекувам дека ќе има некакво негативно влијание.Очекувам дека ќе имаме поголема додадена вредност за рушњењ на владата, очигледно тој не можел доволно да се размавне во коалицијата, ...