Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Навивачите ги понижија играчите на Партизан и ги тераа да скандираат: Управа, оди си... (ВИДЕО)

Партизан лошо ја отвори новата сезона во првенството на Србија, а синоќа доживеа нов шок и елиминација во Лига Европа од АЕК Ларнака на нашиот Иван Тричковски.

Навивачите на „црно-белите“ тешко го прифатија новото разочарување, па по крајот на натпреварот ги построија фудбалерите, им наредија да ги соблечат дресовите и ги терааа да скандираат, „Управа, оди си...“.

😳

Fudbaleri Partizana na udaru navijača.

Navijači su skandirali “UPRAVA”, očekivali su da će igrači uzvratiti sa “NAPOLJE”, ali fudbaleri su odbili. pic.twitter.com/P5wl5grkas

— B92 Sport (@b92sport) August 11, 2022