Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

НОВИ ВРСКИ И ПЕПЕРУТКИ ВО СТОМАКОТ: На 3 хороскопски знаци полната месечина во Овен им носи среќа во љубовта

На кои хороскопски знаци полната месечина во Овен ќе им донесе изобилство на љубов?

Во последната недела од септември има полна месечина во знакот Овен, која за три знаци носи дополнителна среќа на љубовно поле.

Лав

Универзумот ве охрабрува да ги покажете вашите вистински бои на светот. Доколку сте во врска, сега е одлична можност да му ја покажете на партнерот вашата ранлива страна и да разговарате за вашите чувства. Ова може исклучително да ве поврзе.

За слободните ова е поттик да престанат да се преправаат и да почнат да се отвораат на секој чекор. На овој начин брзо ќе привлечете луѓе со кои можеби ќе станете пар.

Девица

Ќе имате силни комуникациски вештини, кои ќе ви помогнат особено во областа на љубовта. Сега е време да разговарате за сè што ви е на ум за врската и да ги расчистите сите стари незадоволства.

Ако сте слободни, размислете како можете да ги разјасните вашите потреби и желби уште од самиот почеток во идните врски.

Водолија

Ѕвездите ви носат нов бран на оптимизам, кој позитивно ќе влијае на сите области од вашиот живот. Ако сте во врска, ова е одлично време да му посветите дополнително внимание на партнерот и да одите на забавен состанок. Напорот ќе биде награден.

Ако сте слободни, ќе можете да привлечете нови луѓе со вашата пријатна енергија – можеби меѓу нив ќе има некој многу посебен.