Ѕездата на популарната серија „Јужен ветер“ беше гостин во шоуто „Амиџи“ чиј домаќин е Огњен Амиџиќ. За време на гостувањето, актерот зборуваа за најинтересните детали од снимањето на споменатата серија, на кои сите слатко се смееја.

Во еден момент за време на шоуто, водителот на актерот му постави едно од прашањата кои пристигнаа за него од Инстаграм. Имено, водителот го праша Милош Биковиќ дали би го играл Аркан на филм, на кој по кусо размислување Биковиќ, одговори:

Па, ако сценариото е добро, да, би го играл“ – рече Биковиќ.

По оваа изјава на Милош Биковиќ, се огласи и синот на Аркан, Вељко Ражнатовиќ, кој на актерот му испрати порака, која и нема баш да му се допадне:

„Милош Биковиќ е добар актер, но мислам дека не треба да плетка во нешто, што не може да се одглуми“ – јавно му порача Вељко, со што уште во старт „тотално го отповика“ од евентулната намера да го игра ликот на неговиот покоен татко, Жељко Ражнатовиќ – Аркан.