logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Пендаровски со двојно обезбедување и неговото, и на Иванов | Фокус

Фокус - пред: 37 мин

Откако техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев ги укина наредбите на неговиот претходник и сегашен технички премиер, Оливер Спасовски, денеска претседателот Стево Пендаровски доби двојно обезбедување, потврдува дополнителната заменик ...

А1 On - пред: 1 час

По укинувањето на наредбите од страна на техничкиот министер Наќе Чулев, утрово во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на работа се вратило обезбедувањето на Ѓорге Иванов, кое беше прераспределено во други одделенија на МВР, дознава „А1он“.

Либертас - пред: 1 час

По укинувањето на наредбите од страна на техничкиот министер Наќе Чулев, утрово во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на работа се вратило обезбедувањето на Ѓорге Иванов, кое беше прераспределено во други одделенија на МВР, пренесува „ ...

Фактор - пред: 5 часа

Државната изборна комисија денеска треба да се произнесе по барањето за мислење Ристо Ставревски да биде поставен за шеф на СВР Скопје. Став за ова прашање побара новиот технички министер за внатрешни работи Наќе Чулев откако дополнителната заменик ...

Сител - пред: 19 часа

Информирани сме дека постои интерен допис во чии рамки се бара враќање на едно возило кое го користи претседателот. Не знаеме кој е мотивот за ваквиот допис, но напоменуваме дека безбедноста на претседателот е законска обврска на МВР, велат од ...

Алсат-М - пред: 20 часа

Ден пред состанокот на врвот во МВР, не запираат преписките. Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за Алсат уверува дека ситуацијата со граничните премини е под контрола. Утре на состанокот Чулев ќе провери каде треба да се засили ...

ТВ21 - пред: 18 часа

Безбедноста на граѓаните е загрозена, а се нарушува и функционирањето на полицијата, обвини СДСМ. Снежана Калевска Ванчева вели дека техничкиот министер на МВР, Наќе Чулев пуштил телеграма со која ги укинал наредбите за вршење на задачите на ...

360 степени - пред: 18 часа

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен во Централниот регистар.

Локално - пред: 19 часа

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен во Централниот регистар.

24 Вести - пред: 21 часа

Полицијата ќе постапува по заканите кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска од страна на вработениот во Централниот регистар, Емил Јакимовски. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за ТВ 24 вели дека лично дал инструкции до ...

24 Вести - пред: 21 часа

Преодна влада, стари навики – меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, предизборно атмосферата врие. Препирки и несогласувања во техничката влада на Спасовски, а најмногу во највисоките структури во МВР, особено околу одлуките кои ги носи новиот технички министер.

Expres - пред: 14 часа

Кој од корисниците на 35 службени возила кои ги бара министерот Чулев се користат за службени потреби а кои за приватни ќе истражува секторот за внатрешна контрола на МВР. Во истрагата се очекува да бидат користени и информациите и фотографиите ...

Алфа - пред: 22 часа

Врие во државните институции – на техничките министри и дополнителни заменици не им иде од рака да најдат заеднички јазик, па меѓупартиските кошкања „технички“ се пресликаа и во министерствата. Најбројни се оние во МВР.

Канал5 - пред: 23 часа

Ниту денеска нема решение за несогласувањата во врвот на МВР– главната дилема е дали безбдноста на земјата е доведена во прашања. По обвинувањата од заменик министерката Петровска дека со укинување на прераспределбите на полицајците од поранешниот ...

Телма - пред: 23 часа

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ ја продолжуваат полемиката, кој ја загрозува безбедноста во државата. Од владеачката партија го обвинија техничкиот министер Наќе Чулев дека, со укинувањето на наредбите за ангажирање на полицајци во други организациони единици, ќе ...

360 степени - пред: 23 часа

По двете телеграми од министерот Наќе Чулев, едната за враќање на возила во МВР и другата за неврачување на решенијата за распоредувања потпишани од претходникот на Чулев во министерството, Оливер Спасовски, двете најголеми партии и денеска излегоа ...

Автомобилот кој го користел претседателот Стево Пендаровски, а министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, побара да се врати во МВР, бил во претседателскиот кабинет уште кога Ѓорге Иванов ја извршуваше функцијата, дознава „А1он“.

Република - пред: 1 ден

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и дополнителната заменик-министерка Славјанка Петровска беа повод за две прес-конференции, едната на СДСМ, а другата на ВМРО-ДП МНЕ. На прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ членот на ИК Орце Ѓорѓиевски ...

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев го нарушува функционирањето на полицијата и ја загрозува безбедноста на граѓаните. Чулев издал телеграма со која ги укинува наредбите за извршување задачи на полицајците во други организациони ...

Куќата во Куманово во која живее премиерот на техничката влада, Оливер Спасовски, вчера еден час останала без полицаец во стражарската куќичка, вели извор од полицијата за „360 степени“. Случајот, според истиот извор, е последица на телеграмата што ...

Утре навршуваат десет дена откако техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев стапи на функција, но сигналите за тоа што не очекува се насетија уште на денот кога неговата матична партија го најави неговото име.

Вријат страстите во највисоките структури во министерството за внатрешни работи. Десет дена на функција новиот технички министер поништи одлуки но и донесе нови кои за опонентите се политички мотивирани.

Mинистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вчера попладне испратил телеграма во Министерството за внатрешни работи со која бара да се вратат триесетина возила меѓу кои и возила што ги користело обезбедувањето на неговиот претходник и сегашен ...

Врие во врвот на МВР. Дополнителната министерка Славјанка Петровска најави кривична пријава за техничкиот Министер Наке Чулев, поради опасност да го наруши работењето на полицијата и ја загрози безбедноста на граѓаните.

Држ- не дај битка за возила во врвот на МВР. Техничкиот министер Наќе Чулев со телегарама си ги бара да се вратат во дворот на МВР возилата кои неговиот претходник Спасовски ги распоредил на други институци.

Славјанка Петровска најави кривична пријава против министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Заменик министерката тврди дека е спорна неговата последна наредба со која престануваат да важат сите прераспределби на полициски службеници кои се со ...

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска најавува кривични пријави до обвинителството против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, откако испратил теелграма до организациските единици на МВР, со која ...

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за Алсат открива дека Здравко Стојков ќе му биде помошник во одделот за информатичка технологија и комуникации. Стојков доаѓа од Агенцијата за разузнавање, а неговото именување зависи од ...

Министерот за внатрешни работи и неговата заменичка никако да најдат заеднички јазик. Наќе Чулев бара да се вратат 30тина возила во МВР за кои се сомнева дека се користат несоодветно, но и биле прераспределени во други институции, а немале возила за ...

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев негодува дека за неговиот Кабинет нема доволно возила. Бара да се вратат околу 35 автомобили за неговите соработници да не се приморани со свои возила, службено да патуваат.

Дополнителната заменичка во МВР Славјанка Петровска, најави кривична пријава за нестручно и несовесно работење за техничкиот министер Наќе Чулев. Таа реагира дека Чулев вчера ги прекинал наредбите на службениците во други организациони единици.

Едно од 35-возила кои министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, побарал да се вратат во курот на МВР, го користи претседателот на државата, Стево Пендаровски. Информацијата за „А1он“ ја потврдија информацијата, но велат дека не знаат кој е мотивот ...

„Емил Јакимовски Гусарот, истакнат член на ВМРО-ДПМНЕ јавно и директно упатува закани кон новинари и политички неистомисленици, а Христијан Мицкоски и неговата партија молчат. Ниту министерот за внатрешни работи во преодната влада Наќе Чулев од ...

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски бил информиран за скандалозниот допис во Министерството за внатрешни работи на техничкиот министер Наќе Чучев, а со кој се бара да се вратат возила кои се дадени на користење кај претседателот ...

Во деновите пред заминување од министерската позиција во МВР, Спасовски потпиша стотици решенија за прераспоредување во МВР со кои сите „неподбни“ за СДСМ кадри беа прераспоредени на други места.

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вчера испратил телеграма со која побарал до 20 часот да се вратат 30-ина службени возила кои ги користеле функционерите на поранешниот министер, Оливер Спасовски.

Mинистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вчера попладне испратил телеграма во Министерството за внатрешни работи со која бара да се вратат триесетина возила меѓу кои и возила што ги користело обезбедувањето на неговиот претходник и сегашен ...

Со телеграма од 10 јануари до сите организациони единици, министерот за полиција Наќе Чулев ги известува сите во министерството за внатрешни работи дека сите наредби на екс министерот Оливер Спасовски со кои полициските службеници неколку саати пред ...

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вчера испратил телеграма до сите раководители на организациски единици во рамките на МВР и до сите сектори за внатрешни работи, да престанат да важат наредбите на неговиот претходник Оливер ...

Техничкиот министер Наќе Чулев со телегарама си ги бара да се вратат во дворот на МВР возилата кои неговиот претходник Спасовски ги распоредил на други институци. Тој обвини за несоодветно користење 35 автомобили и џипови.

Техничкиот министер Наќе Чулев со телегарама си ги бара да се вратат во дворот на Министерството за внатрешни работи возилата кои неговиот претходник, а сегашен технички премиер, Оливер Спасовски, ги распоредил на други институци.

Заменик-министерката за внатрешни работи Славјанка Петровска најави дека ќе поднесе кривични пријави против техничкиот министер Наќе Чулев, затоа што, како што вели, со неговото работење го нарушил работењето на полицијата и ја загрозил безбедноста ...

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Кривичните пријави, како што вели Петровска, ќе ги поднесе бидејќи Чулев со неговото работење го нарушил работењето на полицијата и ја загрозил безбедноста на граѓаните. – Техничкиот министер Чулев вчера (10.01.2020) потпишал телеграма која е ...

Дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно работење.

Славјанка Петровска, заменик-министерка за внатрешни работи во техничката влада, ја извести јавноста дека ќе поднесе кривични пријави до надлежното обвинителство против техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, поради несовесно и нестручно ...

Themes
ICO