Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Пратениците на Левица се приклучија кон интерпелацијата против Јовески | Локално

Локално - тукушто објавено

Левица соопшти дека двајцата нивни пратеници, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, се приклучуваат како предлагачи на интерпелацијата за работата на јавниот обвинител, Љубомир Јовески, која претходно беше поднесена од група од седум опозициски ...

Слободен Печат - пред: 21 часа

Интерпелацијата за работата на јавниот обвинител Љубомир Јовески поднесена од пратениците од ДД, Беса и од Алтернативана, на дневен ред ќе се најде во втората половина на октомври. Претседателот на Собранието Талат Џафери на редовниот брифинг со ...

А1 On - тукушто објавено

Ја информираме јавноста дека двајцата пратеници на Политичката партија Левица – Димитар Апасиев и Борислав Крмов, се приклучија како предлагачи на Интерпелацијата за работата на Јавниот обвинител на Република Македонија – Љубомир Јовески, која ...

Макфакс - тукушто објавено

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа политичка партија Димитар Апасиев и Борислав Крмов, се приклучија како предлагачи на Интерпелацијата за работата на Јавниот обвинител на Република Македонија – Љубомир Јовески, која претходно беше ...

Опсервер - тукушто објавено

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа политичка партија Димитар Апасиев и Борислав Крмов, се приклучија како предлагачи на Интерпелацијата за работата на Јавниот обвинител на Република Македонија – Љубомир Јовески, која претходно беше ...