Macedonia

Престрелка со калашникови во Бутел , нема информации за жртви | Канал5

Канал5 - тукушто објавено

Попладневи во скопската населба Бутел се одвивала престрелка од две возила во движење . Престрелка помеѓу две групи се одвивала пред околу половина час во скопски Бутел. Неофицијално било пукано од две возила, по кои полицијата се уште трага, а нема ...

24Инфо - тукушто објавено

Новоотворениот булевар Христијан Тодоровски Карпош во Бутел во моментов е затворен од полициски специјалци по престрелка која се случила пред половина час на булеварот, дознава 24 Инфо. Неофицијално, било пукано од возило во движење во друго возило, ...

Курир - пред: 35 мин

Скопската населба Бутел во моментов е под полициска опсада, припадници на униформираната полиција и на специјалните полициски структури во голем број се наоѓаат во оваа скопска населба. Уиците се целосно блокирани, а граѓаните ...

Курир - пред: 55 мин

Во скопската населба Бутел забележано е голем број на полициски службеници и пприпадници на специјалната полиција. Имено на новоотворениот булевар „Христијан Тодоровски Карпош“, бутелчани видно вознемирени реагираа во нашата редакција.

24Инфо - пред: 1 ден

Денеска Градоначалникот Велимир Смилевски и дополнителниот заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска ја посетија Полициската станица во Бутел. При посетата остварија средба со командниот кадар на полициската станица, при што ...

Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски, денеска како гест на почит и внимание спрема медицинскиот персонал им додели подароци на целиот здравствен персонал од амбуланта во Бутел.

Денеска Градоначалникот Велимир Смилевски, како гест на почит и внимание спрема медицинскиот персонал, им додели подароци на целиот медицински персонал во амбуланта во Бутел. -Со оваа криза стана уште повидливо дека здравството е еден од основните ...

Градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски, како гест на почит и внимание, денеска им подари подароци на целиот медицински персонал во амбуланта во Бутел, информираат од општината. -Со оваа криза стана уште повидливо дека здравството е еден од ...

Скопје, 22 мај 2020 () – Градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски, како гест на почит и внимание, денеска им подари подароци на целиот медицински персонал во амбуланта во Бутел, информираат од општината.

Centar - пред: 23 часа

При посетата остварија средба со командниот кадар на полициската станица, при што доделија мали подароци за полициските службеници како благодарност за нивната секојдневна жртва и посветеност за безбедноста и заштита на здравјето на граѓаните.

Локално - пред: 23 часа

Денеска Градоначалникот Велимир Смилевски и дополнителниот заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска ја посетија Полициската станица во Бутел. При посетата остварија средба со командниот кадар на полициската станица, при што ...

Бриф - пред: 23 часа

Денеска Градоначалникот Велимир Смилевски и дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, ја посетија Полициската станица во Бутел. При посетата остварија средба со командниот кадар на полициската станица, при што ...

Опсервер - пред: 23 часа

Скопје, 22 мај 2020 () – Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел.

Слободен Печат - пред: 22 часа

Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел. – При посетата, Петровска и Смилевски, остварија средба со командниот кадар ...

Канал5 - пред: 22 часа

Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел. – При посетата, Петровска и Смилевски, остварија средба со командниот кадар ...

iPortal - пред: 22 часа

Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел. – При посетата, Петровска и Смилевски, остварија средба со командниот кадар ...

Курир - тукушто објавено

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој ...

MakPress - тукушто објавено

Според неофицијални информации попладнево во скопската населба Бутел се случувало филмско пукање помеѓу два автомобила во движење. Престрелка започнала непосредно пред почнувањето на полицискиот час а траела околу половина час.

Скопје инфо - тукушто објавено

Престрелка помеѓу две групи се случила попладнево во населбата Бутел, пренесува порталот Курир . Првичните информации од Министерството за внатрешни работи велат дека во неа нема повредени. Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.

Football news:

Jerome Boateng: Children are not born racists. It is important to teach them that racism is unacceptable
Tottenham believes that it may not receive 200 million pounds by June 2021. The club took out a loan of $ 175 million. Tottenham used the state loan system
Manchester City fans will display banners in the city about UEFA-Power, corruption and lies, UEFA-the mafia. Decomposes football since 1954
Raul can lead Schalke
The final of the Hungarian Cup showed what will happen if you now launch fans into the stands
Higuain injured a thigh muscle in training
💛Borussia Dortmund players got down on one knee, forming a heart: For a tolerant world!