Macedonia

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со лажни изјави сака да ја покрие поврзаноста на Мицкоски со Кичеец, правдата ќе ги стигне сите | Канал5

Канал5 - пред: 49 мин

Очигледен е стравот и паниката во ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи им стана јасно дека правда и одговорност ќе има за секој којшто го прекршил законот, реагираат од СДСМ на прес-конференција на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

24Инфо - пред: 1 час

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ „Состојбата со глобалната пандемија на коронавирусот бара општествена одговорност од сите и дисциплинирано почитување на мерките за заштита.

Локално - пред: 2 часа

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголема закана за здравјето на граѓаните. Тие се најголеми непочитувачи на мерките и препораките, а нивниот Наќе Чулев намерно го саботира системот одвнатре, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на ...

Опсервер - пред: 3 часа

Струмица, 18 јуни 2020 () – Во однос на тоа што го изјавил еден од осудените во случајот „Рекет“ можам да кажам дека со тоа ние, а преку вас, медиумите и пошироката јавност може да дознае и да види дека станува збор, излегува на површина практично ...

CivilMedia - пред: 3 часа

пишува: Како се финансираат кампањите на ВМРО-ДПМНЕ? Партијата, како што кажа нејзиниот партиски функционер, Александар Николоски, должи 8 милиони евра. Од друга страна, имотот на партијата ги пробива сите плафони.

МКД - пред: 7 часа

ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја оддалечуваше земјата од евро-атлантските интеграции, ја претвори во заробена држава, изолирана од меѓународната заедница, скарана со соседите, режимска држава на поделени граѓани, тепани студенти, контролирани медиуми, во ...

Република - пред: 6 часа

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Владата не е загрижена за состојбата со коронавирусот, додека троцифрената бројка на новозаболени секојдневно не се намалува. се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ Тие велат дека не може нормалност да биде ...

CivilMedia - пред: 17 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не ги почитува препораките на здравствените работници, односно се гушка и поздравува со сопартијците, со деца, дел од насобраните граѓани со кои се фотографира и дружи немаат ниту заштитна маска…, е само дел ...

Бриф - пред: 19 часа

„ Со прекршување на мерките за заштита од вирусот и сето тоа што го правеше ВМРО ДПМНЕ, целото политиканство за одлагање на изборите, на крајот не успеа. СДСМ прифати избори уште во декември, пред да се појави корона вирусот.

Курир - пред: 19 часа

Столбовите на програмата на ВМРО-ДПМНЕ се однесуваат на ефикасен систе, ефикасни институции кои беа срзени од корупцијата. Ние имаме нова развојна стратегија базирана на системски одржливи политики, паралено со Обновата за Македонија изработивме и ...

Глас на Америка - пред: 20 часа

И еврокомесарот за проширување во телефонскиот разговор со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ зборувал за изборите Сериозна е веројатноста наредниот месец да се одржат парламентарните избори. За тоа говори фактот дека на синоќешната седница владата ...

CivilMedia - пред: 18 часа

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ најверојатно повторно не ги знае протоколите и мерките за заштита од ширење на коронавирусот. Денеска во Горно Лисиче, на „Горноврановска“, во поголемо присуство на граѓани, меѓу кои и малолетни деца, ...

24Инфо - пред: 22 часа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата за пратеници во Изборната единица 4, Александар Николоски, денеска во вестите на Алфа телевизија, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ после парламентарните избори во јули, ќе покаже како се враќа македонското ...

Frontline - пред: 21 часа

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во пост на Фејсбук потенцираше на разликите меѓу манипулаторските политики на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и остварувањата на СДСМ, за успехот со полноправното членство во НАТО алијансата кој се должи на ...

24Инфо - пред: 23 часа

ВМРО – ДПМНЕ ќе остане запаметена како партија во чие време царуваше урбаната мафија. СДСМ вети дека ќе стави крај на урбаната мафија и бетонскиот изглед на Скопје и тоа го прави. Очигледно на профитерската ВМРО-ДПМНЕ која е научена само да зема од ...

Алфа - пред: 23 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Горно Лисиче откри спомен плоча по повод 30 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. Како што се вели во нековиот фејсбук статус, од таму се почетоците на ВМРО-ДПМНЕ, затоа заедно со првиот ...

OhridNews - пред: 23 часа

Идејата на ВМРО-ДПМНЕ тогаш и сега и во иднина ќе биде Македонија, истакнува во видео обраќањето по повод 30 години ВМРО – ДПМНЕ, лидерот на партијата Хростијан Мицкоски. Тој во видеото потсети на историската борба на големите македонски дејци за ...

Сител - пред: 23 часа

Идејата на ВМРО-ДПМНЕ отсекогаш била и ќе остане Македонија, порачува Мицкоски по повод 30тиот роденден на партијата. Како трет претседател Мицкоски вели дека токму ВМРО-ДПМНЕ е носител на вековната македонска борба за сопствена независна и ...

Сител - пред: 23 часа

Власта и опозицијата ја почнаа трката за гласови за изборите на 15 јули. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со реторика дека токму тие се вистинскиот избор за опстанок на државата, додека гласот за нивниот опонент е глас за поразувачки политики за и граѓаните и ...

Владата предводена од СДСМ во изминативе три години постигна многу. Создадовме комплетно различно општество, имаме напредок на економски план, има слобода на говор и слобода на медиумите, ја остваривме визијата „Едно општество за сите“.

Владата предводена од СДСМ во изминативе три години постигна многу. Создадовме комплетно различно општество, имаме напредок на економски план, има слобода на говор и слобода на медиумите, ја остваривме визијата „Едно општество за сите".

Владата предводена од СДСМ во изминативе три години постигна многу. Создадовме комплетно различно општество, имаме напредок на економски план, има слобода на говор и слобода на медиумите, ја остваривме визијата „Едно општество за сите.

Владата предводена од СДСМ во изминативе три години постигна многу. Создадовме комплетно различно општество, имаме напредок на економски план, има слобода на говор и слобода на медиумите, ја остваривме визијата „Едно општество за сите”.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ „Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде ...

„Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

„Лидерството на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го овозможи потпишувањето на Преспанскиот договор со Грција, донесе државничка и храбра одлука во интерес на државата и сите нејзини граѓани.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ја честита 30-годишнината од основањето на партијата. „На сите членови на ВМРО-ДПМНЕ им го честитам 30-тиот роденден на партијата која ги возобнови идеалите и стремежот на Внатрешната Македонска ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година, порача во денешното видео обраќање лидерот на партијата Христијан Мицкоски. – На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител ...

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ја честита 30-годишнината од основањето на партијата. „На сите членови на ВМРО-ДПМНЕ им го честитам 30-тиот роденден на партијата која ги возобнови идеалите и стремежот на Внатрешната Македонска ...

Лидерството на претседателот на СДСМ, Зоран Заев го овозможи потпишувањето на Преспанскиот Договор со Грција, донесе државничка и храбра одлука во интерес на државата и сите нејзини граѓани.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна ...

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе биде носител на вековната македонска борба за сопствена независна и самостојна држава.

Лидерството на претседателот на СДСМ, Зоран Заев го овозможи потпишувањето на Преспанскиот Договор со Грција, донесе државничка и храбра одлука во интерес на државата и сите нејзини граѓани.Денеска, Северна Македонија е членка на НАТО и има одлука ...

Football news:

Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals
Brunu has scored 7 (4+3) points in his last 3 games for Manchester United
UEFA postponed the introduction of var in the group stage of the Europa League until the 2021/22 season
Mourinho on the match with Bournemouth: Everyone knows that there was a penalty in favor of Tottenham. Everything
Pogba scored for Manchester United for the first time in the season
Schmeichel on Manchester United's penalty against Aston Villa: there was no Foul. VAR remains a laughing stock