Macedonia

Шекеринска се обрати до припадниците на АРМ: Зборот е збор, ние од денес сме НАТО | Слободен Печат

Слободен Печат - тукушто објавено

Обраќајќи им се на сите старешини и цивили во Армијата, но особено на војниците кои деновиве се на терен извршувајќи задачи во поддршка на граѓаните и заштитата на нивното здравје им порача дека верува во нив, нивните капацитети и искрени желби, ...

Алсат-М - пред: 11 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Либертас - пред: 11 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за членството на С. Македонија во НАТО кое се официјализираше денеска, во време на пандемијата со коронавирусот, што покажува дека членството во НАТО не е решение на сите проблеми.

360 степени - пред: 11 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за членството на С. Македонија во НАТО кое се официјализираше денеска, во време на пандемијата со коронавирусот, што покажува дека членството во НАТО не е решение на сите проблеми.

360 степени - пред: 16 часа

Секоја генерација има своја битка. Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, нашите мајки и татковци на независност, а нашата битка беше за држава членка на НАТО и Европската Унија, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во изјава по ...

AKO - пред: 15 часа

,,Историска победа на нашата генерација – Република Северна Македонија од денеска е полноправна 30-та земја членка на НАТО, најмоќниот воено политички сојуз на денешнината. Нека ни е честито! “-објави министерката за одбрана, Радмила ...

+инфо - пред: 16 часа

Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТО.

Либертас - пред: 16 часа

Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска по депонирањето на инструментот за ратификација на Северноатлантскиот договор во американскиот Стејт ...

Независен - пред: 17 часа

Фото: Б. Грданоски Изјавата на министерката Шекеринска ќе имате можност да ја проследите на следниов ...

Денешен - пред: 14 часа

Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, нашите мајки и татковци за незавиност, а нашата битка беше за членство во НАТО… Денешниов датум ќе влезе во учебниците по историја, изјави вицемремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, по ...

Слободен Печат - пред: 16 часа

Со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот договор во Вашингтон, станавме полноправна официјална 30. zемја членка на најмоќниот воено-политички сојуз на денешницата, потенцираше Шекеринска.

CivilMedia - пред: 17 часа

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во видео изјава по повод полноправното членоство на Репубилка Северна Македонија во НАТО, рече дека овој 27 март 2020 година ќе влезе во историјата на нашата земја по речиси 30 години чекање.

ТВ21 - пред: 16 часа

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Press24 - пред: 16 часа

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Фокус - пред: 16 часа

Нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Нова ТВ - пред: 16 часа

Со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот договор во Вашингтон, станавме полноправна официјална 30. земја членка на најмоќниот воено-политички сојуз на денешницата, рече во обраќањето до јавноста министерката за одбрана Радмила ...

iPortal - пред: 16 часа

Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска по депонирањето на инструментот за ратификација на Северноатлантскиот договор во американскиот Стејт ...

Канал5 - пред: 16 часа

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Фактор - пред: 16 часа

Mинистерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТO, изјави дека денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја.

А1 On - пред: 16 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Опсервер - пред: 16 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Press24 - пред: 16 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Р.С.Европа - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во изјава по финализирањето на членството во ...

Независен - пред: 15 часа

Фото: Б. Грданоски Илустрација Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Скопје1 - пред: 15 часа

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Локално - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Макфакс - пред: 15 часа

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска по повод формалното пристапување на земјата во НАТО. Таа рече дека со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот ...

CivilMedia - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

24Инфо - пред: 15 часа

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Вечер - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

МКД - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

24 Вести - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Точка - пред: 15 часа

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска по повод формалното пристапување на земјата во НАТО. Таа рече дека со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот ...

Алсат-М - пред: 15 часа

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Фактор - пред: 13 часа

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС ВЛЕЗЕ ВО НАТО Mинистерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТO, изјави дека денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја.

Нетпрес - пред: 11 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Centar - пред: 11 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Press24 - пред: 11 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Слободен Печат - пред: 11 часа

Тој истакна дека станувањето на 30 земја членка на НАТО со себе носи бројни придобивки, како дел од колективното пристапување во најсилниот, најмоќниот воен сојуз на светот. НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и ...

iPortal - пред: 10 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Локално - пред: 10 часа

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

MakPress - пред: 9 часа

–Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Опсервер - пред: 9 часа

– НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Football news:

Cesc Fabregas: Mourinho is the perfect coach for top players
Ødegaard plans to Zidane for next season. He will get a chance in Real life
Brunu on the 2008 Champions League final: one of the best matches of Ronaldo's career. When he scored, he didn't jump, but flew
Why is Bartomeu so bad? What to do with Coutinho? How to hide Messi's flaws? Answer the main questions about Barca
Arsene Wenger: I Felt a certain satisfaction from the defeat of Liverpool. It's nice to be the only ones
Chiellini Pro 1:4 in the Champions League final from Real Madrid: We were exhausted after the 1st half. No one struggled
Michael Zork: if Borussia wants to fight for the championship, they must beat Bayern