Macedonia

Синот на Зоран Верушевски ја снимал објавената снимка од разговрот со Заев | А1 On

А1 On - пред: 32 мин

Александар Верушевски, син на функционерот во СДСМ, Зоран Верушевски, го тонски снимал лидерот Зоран Заев пред четири години во Струмица. Заев обзнани дека објавената снимка на „Јутуб“ е од ручек во 2016 година.

360 степени - пред: 51 мин

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска одговарајќи на новинарско прашање за „бомбите“ кои се појавуваа изминатиот период рече дека тие каде што се слуша тој ги снимил Александар Верушевски, синот на Зоран Верушевски кој е екс директор на УБК, му беше ...

Сакам да кажам - пред: 47 мин

Александар Верушевски, синот на советникот за национална безбедност на Владата Зоран Верушевски, е соговорникот на Зоран Заев на четири аудио снимки кои на 9 мај се појавија на каналот јутјуб од авторот „Бошко Буха“.

Точка - тукушто објавено

Првиот човек на СДСМ, Зоран Заев денес откри кој ги снимал „бомбите“ кои се појавија изминатиот период. На прашањето на новинар кој е соговорникот од снимките кои се појавија во јавноста, лидерот на СДСМ, Зоран Заев откри дека станува збор за ...

ТВ21 - пред: 30 мин

Зоран Заев откри кој го снимал на „бомбите“ кои неодамна се појавија во јавноста. Се слуша дека Заев зборува со соговорник за разни теми, а денеска откри дека бил снимен од страна на Александар Верушевски „Александар Верушевски е лицето кое ме ...

Независен - пред: 42 мин

„ Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај мене во Струмица. Разговорот јасно ми покажува кој е тоа “, рече денес лидерот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање да го открие идентитот на човекот ...

Слободен Печат - пред: 2 часа

На прашањето што доколку изборните резултати не бидат во полза на СДСМ Заев повторно потенцираше дека е убеден во победа, а откри и кое е лицето кое ги направил аудио снимките со него. Јас сум убеден дека ќе победиме.

Либертас - пред: 2 часа

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. „Тој е мој пријател, но ете така одлучил така направил.

Фактор - пред: 1 час

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

AKO - пред: 1 час

Синот на Зоран Верушевски, Александар, е лицето кое тајно ги снимило разговорите што неодамна беа објавени од опозициски портал, објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска на прес конференцијата во неговата партија.

Локално - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. -Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај ...

Centar - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. -Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај ...

Фокус - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски, на ручек во ресторан во Струмица, одговори денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарско прашање, кој е другиот соговорник од снимката.

Курир - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник.

+инфо - пред: 1 час

Одговарајќи на новинарско прашање кој е другиот соговорник на снимката која што беше објавена, Заев откри дека таа е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица. – Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 ...

Нова ТВ - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена пред четири години од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник.

24Инфо - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник кој се слуша во „бомбите“ објавени неодамна на Јутјуб.

Сител - пред: 1 час

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Press24 - пред: 1 час

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Мак. Весник - пред: 56 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. „Тој е мој пријател, но ете така одлучил така направил.

Телма - пред: 56 мин

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Макфакс - пред: 34 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. Разговорот бил снимен пред околу 4 години.

МКД - пред: 29 мин

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање за „бомбите“ што се појавуваа изминатиот период, рече дека оние каде што се слуша тој ги снимил Александар Верушевски, синот на поранешниот директор на ...

Република - пред: 17 мин

Александар Верушевски, синот на советникот за национална безбедност на Владата, Зоран Верушевски, е соговорникот на Зоран Заев на четири аудио снимки кои на 9 мај се појавија на каналот јутјуб од авторот „Бошко Буха“.

Н.Македонија - пред: 16 мин

Александар Верушевски, син на функционерот во СДСМ, Зоран Верушевски тонски го снимал лидерот Зоран Заев пред четири години во Струмица. Ова го кажа Заев, обзнанувајќи дека објавената снимка на Јутуб е од ручек во 2016 година.

еМагазин - тукушто објавено

Лидерот на СДСМ Зоран Заев , денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден од разговорите што се појавија во јавноста каде тој зборува за невладиниот сектор итн, рече дека тоа бил Александар Верушевски , синот на неговиот советник ...

Р.С.Европа - тукушто објавено

Снимката што пред неколку денови се појави на каналот Јутјуб, а на која се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и на која тој го кажува својот став за невладините организации, ја направил Александар Верушевски, синот на советникот на лидерот ...

Магазин - тукушто објавено

Александар Верушевски, синот на советникот за национална безбедност на Владата Зоран Верушевски, е соговорникот на Зоран Заев на четири аудио снимки кои на 9 мај се појавија на каналот јутјуб од авторот „Бошко Буха“.

MakPress - тукушто објавено

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска одговорајќи на новинарско прашање кој го снимал на еден од разговорите што се појавија во јавноста каде тој зборува за невладиниот сектор, СЈО, шарената револуција, Орце Камчев и друго, рече дека тоа бил ...

Football news:

Antonio Conte: I will not hesitate before leaving if Inter are not happy with what I am doing
Diego Godin: Inter will do everything to keep second place. Now we need to think about how to catch up with Juventus
Harry Maguire: Manchester United want to fight for trophies
Zidane on the victory over Granada: real suffered as a team. Two more games, we haven't won La Liga yet
Real have won 11 games with a minimum score in La Liga for the first time in 11 years
Akinfenwa after Wycombe's exit to the championship: the Only person who can charge me even more is Klopp
Ramos on the title: I hope that Real Madrid will celebrate the championship on Thursday. Everything is in our hands