Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Сораја “нападната“ од хакер, па му се обрати: Што ќе правам сега со додворувачиве?

Сораја Вучелиќ го привлекува вниманието на јавноста поради бројните скандали кои ја следат, а веќе извесно време е поактивна на Инстаграм каде споделува фотографии и искуства.

Сега наиде на проблем, едно лице и го хакираше профилот и направи целосен хаос.

Имено, хакерот прво објавил фотографија од Мустафа Кемал Ататурк, па се допишвал со луѓе од листата на Сораја.

Хакерот не го имал долго нејзиниот профил, со оглед на тоа што Вучелиќ се огласи, па очигледно е дека сега го вратила профилот и испрати интригантна порака.

-Што прави овој хакер, многу убаво се допишуваше во мое име со кого стигна – напиша Сораја, а потоа сочно додаде:

– Што ќе правам сега со додворувачиве? Хакерот што им го украде профилот за да ме контактира во приватна порака, имам деловна понуда за него.