Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Стојаноска: Економијата во државата не зависи од уставни измени, туку зависи од неспособната власт | Курир

Курир - тукушто објавено

„Во Македонија скоро две години се зборува само на тема уставни измени додека економијата е во доста лоша ситуација. Во меѓувреме ни се случи „Бехтел и Енка“, 250 милиони евра народни пари се за ништо потрошени.

Фокус - пред: 33 мин

„Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптеретуваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.

24Инфо - пред: 11 часа

Во вечерашното вклучување во живо, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и на Владата, Никола Груевски вели дека ВМРО-ДПМНЕ ја промашува поентата со уставните измени, дека клучното прашање со односите со Бугарија не се измените на Уставот, туку ...

Со тврдите ставови на власта и опозицијата Македонија се движи кон ново изборно соочување, но дали тоа ќе биде во редовниот термин или пак предвремени ќе зависи од случувањата во ВМРО-ДПМНЕ, коментираат познавачите.

„На сите им е јасно веќе, дека уставни измени под бугарски диктат, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи, потребни се брзи избори. И на врапчињата веќе им е јасно дека уставни измени, под бугарски диктат, нема да се случат и тоа ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи.

И на врапчињата веќе им е јасно дека уставни измени, под бугарски диктат, нема да се случат и тоа ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи, велат од најголемата опозицициска партија ВМРО-ДПМНЕ според која „и на врапчињата веќе им е јасно дека уставни измени, ...

И на врапчињата веќе им е јасно дека уставни измени, под бугарски диктат, нема да се случат и тоа ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи, велат од опозицијата. Во нивното соопштение се вели: На оската ДУИ, СДС и Груевски, не им успеа ни последниот план, кој ...

На сите им е јасно веќе, дека уставни измени под бугарски диктат, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи, потребни се брзи избори, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. – И на врапчињата веќе им е јасно дека уставни измени, под бугарски диктат, ...

Курир - пред: 33 мин

„Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптеретуваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.

Нетпрес - пред: 27 мин

„Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптоваруваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.

Република - пред: 23 мин

„Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптеретуваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.

Денешен - тукушто објавено

Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптеретуваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.

Press24 - тукушто објавено

„Ние повикуваме да ја свикаат таа фамозна 123-та седница пленарна и да се завршат овие приказни бидејќи навистина го оптеретуваат народот со работи кои што за нас се многу јасни и уште со самото изгласување на т.н. француски протокол.