Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

(ВИДЕО) Маричиќ и испрати бакнежи на пратеничката Дафина Стојановска: „Лигав еден, како не ти е срам“ | А1 On

А1 On - тукушто објавено

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да и се обрати на министерката за труд и социјалната политика, Јована Тренчовска, но додека беше на говорница, го обвини ...

+инфо - пред: 46 мин

На што личи ваквото несоодветно однесување на вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ?! И моите колеги многу добро видоа што правеше Маричиќ. Мојот колега Никола Мицевски неодамна беше обвинет дека нападнал пратеничка, а што беше сега ова што ...

Локално - пред: 29 мин

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денеска од собраниската говорница го обвини вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ дека ѝ праќал бакнежи и намигнувања од неговото пратеничко место.

Фокус - пред: 37 мин

„На што личи ваквото несоодветно однесување на вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ?! И моите колеги многу добро видоа што правеше Маричиќ. Мојот колега Никола Мицевски неодамна беше обвинет дека нападнал пратеничка, а што беше сега ова што ...

Либертас - пред: 21 мин

Кавга попладнево во Собранието за време на седницата за пратенички прашања. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал бакнежи и ѝ намигнувал. Јас не знам како не ви е срам.

Скопје1 - тукушто објавено

Голема кавга попладнево избувна во Собранието за време на седницата за пратенички прашања, а главна актерка во кавгата беше пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, која го обвини вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ дека ѝ испраќал ...