Macedonia

ВМРО ДПМНЕ: Шахпаска и Николовски ги интересира само како да се намали поразот на Заев | 24Инфо

CivilMedia - тукушто објавено

„Навремените реакции и соодветниот системски пристап направи епидемијата да биде ставена под контрола. Денес сите ние сме благодарни на сиот труд и пожртвуваност на нашите здравствени работници кои несебично се вложија изминатиот период.

Пратеничката од СДСМ, Јагода Шахпаска во разговор за вестите на Канал 5 изнесе оптимизам за можноста да се дојде до консензус со ВМРО ДПМНЕ за изборен датум. Мирјана Мирчевска Јовановска разговараше со Шахпаска која зборува и од аспект на медицинско ...

24Инфо - тукушто објавено

СДСМ очигледно не ги гледа последиците од ситуацијата со корона вирусот. Ниту го гледа бројот на новозаразени на дневна основа, ниту гледа дека секој ден има починати од корона вирусот. СДСМ сака брзи избори и се грижи само за своите интереси, ...

Football news:

Ex-city defender Onuoha: I never felt safe in the US. If the police don't like it, you can lose your life
Barcelona wants to bring back 19-year-old Manchester City defender Garcia. The English are not going to let him go
Gianni Infantino: We must all say no to racism and violence. In any form
Barcelona for 4.5 million euros will buy 70% of the rights to 19-year-old forward Sao Paulo Maya
Martin Ødegaard: Sociedad wants to get into the Champions League is a dream. It's hard to fight Real Madrid and Barca, but we can fight the rest
Newcastle midfielder Longstaff is close to a move to Udinese. His salary will increase by more than 30 times
Milan defender Duarte was injured. This is the second injury at the club after resuming training