Macedonia

Заев: Во следниот мандат 200 милиони евра годишно финансиска поддршка за земјоделството | 24 Вести

24 Вести - пред: 35 мин

Земјоделците знаат дека во СДСМ имаат партнер кој се грижи за нив и го цени нивниот труд, 480 милиони евра во последните три години насочивме кон земјоделците, преку директна или индиректна финансиска поддршка, изјави претседателот на СДСМ Зоран ...

Телма - пред: 3 часа

Земјоделците се најважни – е наведено и во овие изборни програми на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Ветувањата речиси идентични како и на претходни избори. Во програмата „Можеме“ СДСМ ветува 200 милиони евра за земјоделството и руралниот развој.

Кумановски м. - пред: 2 часа

„Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците. Субвенциите ги зголемивме, исплатата се одвива редовно, навремено и не селективно. За овој период овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во ...

Курир - пред: 3 часа

Со #СДСМ земјоделците имаат сигурен пласман, неселективно исплаќање субвенции и почит за нивниот труд. Денес имаме земјоделци кои навремено ги добиваат субвенциите, кои се ценети и почитувани.

Курир - пред: 3 часа

Го подобруваме планинскиот, селскиот и културно-историскиот туризам во Општина Старо Нагоричане, за општина како атрактивна туристичка дестинација. Тоа значи креирање програми за поддршка на граѓаните од општината кои доаѓаат од програмите за ...

Опсервер - пред: 3 часа

Љупчо Николовски без срам и перде зборува за земјоделието, а земјоделците го паметат како најнеспособниот министер кој некогаш го имала Македонија. Впрочем тој заради неуспесите и партиска функција избега од министерството, за сега повторно да го ...

MakPress - пред: 3 часа

Зоран Заев на земјоделците се сеќава од избори на избори. Народот уште ги памети лажните ветувања за загарантиран откуп на земјоделските производи, новите пазари за извоз и интервентниот фонд кој требаше да ги обесштетува земјоделците во услови на ...

Канал5 - пред: 4 часа

Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион, рече Зоран Заев, претседател на СДСМ . Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со ...

Макфакс - пред: 4 часа

За кратко време, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ од над 430 милиони евра, а во идниот мандат продолжуваме со поддршка од 200 милиони евра годишно, рече генералниот секретар на СДСМ и носител ...

Независен - пред: 4 часа

Во новиот мандат обезбедуваме сигурен пласман и современи услови за складирање на градинарските производи преку изградба на 3 откупно-дистрибутивни центри, еден од нив и овде во Струмица, најави денес во Ново Село лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Опсервер - пред: 4 часа

Скопје, 2 јули 2020 () – Љупчо Николовски, носител на листата на кандидати за пратеници на коалицијата Можеме во ИЕ 3, на средба со граѓани во Чешиново-Облешево истакна дека во идниот мандат ќе продолжат со поддршка за земјоделството во вредност од ...

24Инфо - пред: 4 часа

Изјава за медиуми, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3 Вие подобро од сите знаете дека преку ноќ нема ништо. Колку само внимание, посветеност и грижа треба за секое зрно семе да роди здрав плод.

24Инфо - пред: 4 часа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со градоначалничката на Општина Старо Нагоричане, ...

Локално - пред: 4 часа

Земјоделците и во Ново Село и низ целата држава знаат дека во СДСМ имаат партнер кој се грижи за нив и го цени нивниот труд, 480 милиони евра во последните три години насочивме кон земјоделците, преку директна или индиректна финансиска поддршка, ...

Опсервер - пред: 5 часа

Куманово, 2 јули 2020 () – Премиерот Оливер Спасовски денеска се сретна со градоначалничката на општина Старо Нагоричане, Жаклина Јовановска со која разговараа за тековните проекти во оваа рурална општина кои се реализираат со поддршка на различните ...

Kumanovo News - пред: 4 часа

Во изминатите 3 години покажавме што значи грижа за земјоделството. Субвенциите ги зголемивме, а исплатата се одвива навремено и неселективно. За овие 3 години, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ ...

iPortal - пред: 8 часа

Партнерскиот однос кој го градиме со земјоделците продолжува, истакна Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3. „Заложбата на СДСМ во следните 4 години е јасна, создаваме модерно и конкурентно земјоделство! Силната поддршка ...

Frontline - пред: 9 часа

Градиме држава во која се цени трудот на сите, напиша Заев. Претседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 4, Зоран Заев во пост на Фејсбук објави кратко видео со кое ја промовира постојната поддршка на Владата предводена од СДСМ за земјоделството ...

Кумановски м. - пред: 9 часа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска во 11 часот ќе биде во работна посета на Општина Старо Нагоричане. Како што информираат од прес службата на Владата, Спасовски најпрво ќе оствари кратка средба во ...

Проектот обнова за Македонија нуди над 1000 проекти кои што значат решавање на проблемите и потребите на граѓаните. Република Македонија не смее да продолжи да стагнира, граѓаните очекуваат обнова на Македонија.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и ...

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците, оцени лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој образложи дека за три години финансиската поддршка во земјоделството стигнала до рекорден износ од 430 милиони ...

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Скопје, 1 јули 2020 () – Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците, оцени лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој образложи дека за три години финансиската поддршка во земјоделството стигнала до рекорден износ од 430 милиони ...

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд. За само три години финансиската поддршка во земјоделството стигна до рекорден износ од 430 милиони евра и стигнува до вистинските ...

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот земјоделец, го цениме и вреднуваме неговиот труд.

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Зоран Заев Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши ...

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

Од ВМРО-ДПМНЕ реагирале на денешната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, велејќи дека власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија.

Да ставиме крај на виткањето кичма. Исправи се Македонијо! Одбери обнова, се вели во партиското соопштение. Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија.

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ.

Претседателот Заев потенцираше дека изминатите три години се зголемија субвенциите, чија исплата се одвива редовно, навремено и неселективно со што се покажува на дело вистинската грижа за земјоделците и земјоделството.

„Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој“, истакна претседателот Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, Могила и ...

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој”, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Скопје, 1 јули 2020 () – Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и ...

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, Могила и Ивањевци.

Заев потенцираше дека изминатите три години се зголемија субвенциите, чија исплата се одвива редовно, навремено и неселективно со што, како што рече, се покажува на дело вистинската грижа за земјоделците и земјоделството.

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

За овие три години, овозможивме директна и индиректна поддршка во земјоделството во историски рекорден износ од над 430 милиони евра, вели Заев. Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска ...

Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

„Грижата за земјоделците продолжува уште повеќе, обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој“, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната средба со граѓани и земјоделци во Кривогаштани, ...

Football news:

Liverpool are close to buying a defender for Olympiakos Tsimikas. Medical check-up-this week
Barcelona intends to sign Bernardo Silva. City can get Semeda
Real are planning to buy Dybala and are ready to include Kroos or ISCO in the deal (Sport Mediaset)
Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game