Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Заради увид во сообраќајна незгода, сообраќајот на магистралата Кичево-Гостивар се одвива наизменично | Бриф

Бриф - пред: 16 мин

По речиси двочасовниот прекин прекин во одвивање на сообраќајот по магистралниот пат Гостивар – Кичево, пред влезот на Гостивар, заради сообраќајна незгода, движењето на возила се одвива со наизменично пропуштање кое го регулираат полициски ...

Макфакс - тукушто објавено

На магистралниот пат Гостивар-Кичево сообраќајот се одвива наизменично со пропуштање на сите типови возила, извести АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

Фокус - пред: 20 мин

МВР информира дека вчера во 14.00 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на крстосница од ул.„Рудничка“ и ул.„4 Јули“ во Кичево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од В.П.

Слободен Печат - пред: 16 мин

Четириесет и петгодишниот А.А е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне во Кичево. До несреќата дошлот откако А.А управувајќи мотоцикл се удрил со „ауди“ управуван шеесетгодишниот В.П од село Тајмиште.

А1 On - пред: 1 час

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“ од 10.25 часот, сообраќајот е во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Макфакс - пред: 1 час

Утрово, во прекин е сообраќајот на патот Гостивар – Кичево, информира АМСМ. Денеска, од 10.25 часот. на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“, поради сообраќајна незгода, сообраќајот ќе биде во прекин само за ...

Макфакс - пред: 1 час

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна несреќа. – На 26.09.2023 година од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, ...

4NEWS - пред: 1 час

АМСМ информира дека денеска 26.09.2023 година од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“, сообраќајот ќе биде во прекин само за ТМВ. Прекинот, како што велат е поради случена сообраќајна ...

Опсервер - пред: 1 час

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна несреќа. – На 26.09.2023 година од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, ...

MTM - пред: 1 час

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна несреќа. – На 26.09.2023 година од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, ...

Нетпрес - пред: 1 час

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар – Кичево се случила сообраќајна несреќа. „На 26.9.2023 година, од 10.25 часот. на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на ‘Панорама’, поради сообраќајна незгода, ...

Независен - пред: 1 час

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна несреќа. – На 26.09.2023 година од 10.25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, ...

Опсервер - пред: 1 час

Утрово во прекин е сообраќајот на патот Гостивар-Кичево, информира АМСМ. Денеска од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот ќе биде во прекин само за ...

Сител - пред: 58 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

ММС - пред: 58 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Канал5 - пред: 56 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Курир - пред: 53 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Скопје инфо - пред: 53 мин

Утрово во прекин е сообраќајот на патот Гостивар-Кичево, информира АМСМ. Денеска од 10:25 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот ќе биде во прекин само за ...

Frontline - пред: 53 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

24 Вести - пред: 51 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Скопје1 - пред: 49 мин

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар – Кичево се случила сообраќајна несреќа. „На 26.9.2023 година, од 10.25 часот. на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на ‘Панорама’, поради сообраќајна незгода, ...

Алсат-М - пред: 45 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Press24 - пред: 33 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). Како што информираа од АМСМ прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна ...

Gostivarpress.mk - пред: 24 мин

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“ од 10.25 часот, сообраќајот е во прекин само за товарни моторни возила ...

МКД - тукушто објавено

Поради сообраќајна несреќа помеѓу трактор и автомобил, во која се повредени возачите, по двочасовен прекин, сега на дел од патот Кичево-Гостиар, кај влезот во Гостивар, сообраќајот се одвива наизменично.

Канал5 - тукушто објавено

По речиси двочасовниот прекин прекин во одвивање на сообраќајот по магистралниот пат Гостивар - Кичево, пред влезот на Гостивар, заради сообраќајна незгода, движењето на возила се одвива со наизменично пропуштање кое го регулираат полициски службени ...

Опсервер - тукушто објавено

На магистралниот пат Гостивар-Кичево сообраќајот се одвива наизменично со пропуштање на сите типови возила, извести АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.