Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ЗЕЧЕВИЌ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЛИДЕР Цело време бев „булдожерот“ на СДСМ | +инфо

+инфо - пред: 1 час

Миле Зечевиќ, поранешен организациски секретар на СДСМ се подготвува да се кандидира за лидер на партијата. – Во однос на другите кандидати, јас сум во предност во однос на нив. Сите структури долго ме познаваат.

Слободен Печат - пред: 2 часа

Поранешниот долгогодишен организациски секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, вечерва во гостување на ТВ24 рече дека подготвува кандидатура за лидер на партијата, но и дека клучно прашање во овој момент е дали неговата кандидатура ќе придонесе за ...

24 Вести - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа рече дека се смета за најдобар кандидат за внатрепатриските односи и за заклучување на стабилноста на партијата. - Не сум заинтересиран за премиерската позиција.

24 Вести - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа рече дека Димитар КОвачевски му е партиски другар и не може да му најде замерка во партиската активност . - Повеќе се има посветено на бизнисот и делот во стопанството.

24 Вести - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа истакна дека треба да се сочува заедништвото на партијата и на СДСМ не му се потребни турбуленции во овој момент. - Добро би било за нас како партија да го продолжиме процесот и сум уеден дека никој освен ...

24 Вести - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа изјави дека клучно прашање во овој момент е дали неговата кандидатура ќе придонесе за зајакнување на единството во СДСМ или дополнително може да ги влоши ионака лошите услови во кои се наоѓа партијата.

Локално - пред: 2 часа

Клучно прашање е дали евентуално мојата кандидатура ќе придонесе за зајакнување на единството во СДСМ или дополнително ќе ги влоши лошите услови, во кои се наоѓаме, вели поранешниот советник на Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ во ...

Фокус - пред: 2 часа

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

Вечер Прес - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ, поранешен советник на премиерот Зоран Заев и поранешен директор на УБК, во емисијата 24 анализа изјави дека клучно прашање во овој момент е дали неговата кандидатура ќе придонесе за зајакнување на единството во СДСМ или ...

Press24 - пред: 2 часа

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа истакна дека треба да се сочува заедништвото на партијата и на СДСМ не му се потребни турбуленции во овој момент. „Добро би било за нас како партија да го продолжиме процесот и сум уеден дека никој освен ...

Курир - пред: 2 часа

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

Либертас - пред: 1 час

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

24Инфо - пред: 1 час

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

Lider - пред: 1 час

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

Либертас - пред: 1 час

Миле Зечевиќ од СДСМ во емисијата 24 анализа истакна дека треба да се сочува заедништвото на партијата и на СДСМ не му се потребни турбуленции во овој момент. „Добро би било за нас како партија да го продолжиме процесот и сум уеден дека никој освен ...

Press24 - пред: 1 час

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

360 степени - пред: 1 час

Во однос на другите кандидати, јас сум во предност во однос на нив. Сите структури долго ме познаваат. Јас бев булдожерот на СДСМ во сите овие години, вели долгогодишниот организациски секретар на СДСМ во интервју за ТВ24 Поранешниот долгогодишен ...

ТВ21 - пред: 1 час

Поранешниот организациски секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, изјави дека подготвува кандидатура за лидер на партијата, но и дека клучно прашање во овој момент е дали неговата кандидатура ќе придонесе за зајакнување на единството или „дополнително може ...

Нетпрес - пред: 59 мин

Поранешниот советник на премиерот Зоран Заев и поранешен директор на некогашната Управа за безбедност и контраразузнавње (УБК), Миле Зечевиќ, вели дека се гледа себеси на лидерската позиција во СДСМ на местото на Заев но не и на местото премиер.

Денешен - пред: 53 мин

Поранешниот советник на премиерот, Зоран Заев и поранешен директор на УБК, Миле Зечевиќ вели дека се гледа на лидерското место на СДСМ на местото на Зоран Заев, но не и на местото премиер, објави Зечевиќ на дебата на ТВ 24.

Zoom - пред: 33 мин

„Јас бев булдожерот на СДСМ во сите овие години“, изјави во интервју за ТВ 24 долгогодишниот организациски секретар на СДСМ Миле Зечевиќ. Тој изјави дека подготвува кандидатура за лидер на партијата.