Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ЗОРАН ЗАЕВ НА БИХАЌКА КАКО ДЕЛ ОД „СТРАТЕШКИОТ ТИМ“ НА СДСМ Кој последен се смее, фраерот од Струмица ќе е! | +инфо

+инфо - пред: 17 мин

Како тоа Заев се дружи со олигарси, работи против ДУИ, шурува со Мицкоски и оп - ете го во „стратешкиот тим“ на СДСМ, насмеан до Димитар Ковачевски? Значи ли тоа дека на Бихаќка куче и маче веќе спијат заедно? „СДСМ има долгогодишно државничко и ...

24Инфо - пред: 47 мин

Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски на својот профил на фејзбук вечерва објави фотографии каде меѓу другото е заедно со Зоран Заев, Миле Зечевиќ и Оливер Спасовски најавувајќи засилена партиска активност.

Либертас - пред: 39 мин

СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат. Денешниот координативен состанок на стратешкиот тим е во оваа насока – да направиме сè, да овозможиме целосен ...

Локално - пред: 23 мин

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на фејсбук објави фотографии од вечерашниот состанок на како што напишал стратешкиот тим. Интересно е што на фотографиите е и екс премиерот Зоран Заев кој седи до Ковачевски.

Бриф - пред: 21 мин

СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат. Денешниот координативен состанок на стратешкиот тим е во оваа насока – да направиме сè, да овозможиме целосен ...

4NEWS - пред: 21 мин

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев се врати во својата партија. Имено, тој е на состанок вечерва со премиерот Димитар Ковачевски. „СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и ...

Пулс24 - тукушто објавено

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев се врати во својата партија. Имено, тој е на состанок вечерва со премиерот Димитар Ковачевски. „СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и ...

Frontline - тукушто објавено

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Нова ТВ - тукушто објавено

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Независен - тукушто објавено

Изгледа дека Фејсбук објавата на пратеникот Мартин Костовски пред некој ден за обединување во СДСМ била подготовка за она што требаше да биде претставено вечерва. Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, вечерва објави три фотографии и текст преку ...

360 степени - тукушто објавено

На фотографиите објавени на фејсбук-профилот на премиерот се гледа дека со Димитар Ковачевски на иста маса седат поранешниот лидер на СДСМ и премиер, Зоран Заев, и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, што би требало да биде демант на ...