Macedonia

Зошто ве прашува Беџети вас Мијалков за сведоци во „Монструм“, како сте ги знаеле кога не сте судија, туку директор на УБК, го праша Фатиме Фетаи | Сакам да кажам

Сакам да кажам - пред: 16 мин

Сашо Мијалков, директор на УБК кога се случи петкратното убиство кај Смиљковско езеро на 12 април 2012 година, на денешното продолжение на судењето „Монструм“, одговараше на прашања првин на обвинителката Фатиме Фетаи.

Фокус - тукушто објавено

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на денешното рочиште за случајот “Монструм”. Мијалков за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро рече деке дознал половина час после убиството.

Алсат-М - пред: 40 мин

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Алсат-М - пред: 1 час

Судијката во случајот „Тортура“, Александра Ристеска, даде пауза додека поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, сведочи на судењето „Монструм“. Доколку до пладне Мијалков заврши со своето сведочење се очекува денеска судскиот процес да ...

А1 On - пред: 1 час

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за “Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

Фокус - пред: 2 часа

Во Кривичниот суд се собраа Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски. Сите се повикани како сведоци за случајот “Монструм”. Тие се повикани бидејќи нивни прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смиљковското ...

Локално - пред: 55 мин

Во Кривичниот за случајот „Монструм“ денеска сведочат Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски. Како прв сведок сведочи Сашо Мијалков кој објаснува кога и како слушнал за случајот Монструм.

Н.Македонија - пред: 2 часа

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денес е предвидено да сведочи во Кривичниот суд во Скопје на повторената судска постапка за случајот „Монструм“. Покрај Мијалков, повикани да сведочат се и Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и ...

Фактор - пред: 1 час

Поранешни функционери продолжуваат да бидат сослушувани за случајот кој уште не ја стивнува болката на најблиските чии деца беа убиени кај Смилковско езеро пред осум години. Денеска на ред сведоци ќе биде Сашо Мијалков, но и Блерим Беџети, Муса ...

Фокус - пред: 3 часа

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска е предвидено да сведочи на рочиштето за случајот “Монструм”. Освен него, како сведоци повикани се и Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски, вработен во МВР.

360 степени - пред: 3 часа

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, советникот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Синиша Алексовски, поранешниот вицепремиер Муса Џафери и ексминистерот за правда Блерим Беџети се ...

+инфо - пред: 4 часа

Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски ќе сведочат денеска за петкратното убиство кај Смиљковското езеро. Судскиот процес за грозоморното убиство се повторува бидејќи Врховниот суд ја укина претходната ...

Expres - пред: 3 часа

Сашо Мијалков, Блерим Беџети,Синиша Алексовски и Муса Џафери ќе се појават денеска на повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје Тие се повикани како сведоци по презентирањето на дел од „бомбите”, каде што се ...

Курир - пред: 4 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

МКД - пред: 4 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Пулс24 - пред: 4 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Press24 - пред: 4 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

ММС - пред: 4 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Слободен Печат - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

еМагазин - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Опсервер - пред: 3 часа

– Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во ...

Локално - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

А1 On - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Сител - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Алсат-М - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

24 Вести - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

24Инфо - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

CivilMedia - пред: 3 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Frontline - пред: 2 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во ...

ТВ21 - пред: 2 часа

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Либертас - пред: 2 часа

– Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во ...

Бриф - пред: 1 час

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Слободен Печат - пред: 1 час

Во Основниот кривичниот суд пристигнаа Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски, кои денеска се повикани во судот како сведоци за случајот “Монструм”. Тие се повикани бидејќи нивни прислушувани разговори во врска со петкратното ...

MakPress - пред: 58 мин

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Макфакс - пред: 51 мин

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

Бриф - пред: 37 мин

Судијката во случајот „Тортура“, Александра Ристеска, даде пауза додека поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, сведочи на судењето „Монструм“. Доколку до пладне Мијалков заврши со своето сведочење се очекува денеска судскиот процес да ...

Либертас - пред: 34 мин

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Сител - пред: 30 мин

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Р.С.Европа - пред: 27 мин

Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро ...

Press24 - пред: 27 мин

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Точка - пред: 26 мин

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

еМагазин - пред: 24 мин

Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското ...

Бриф - пред: 24 мин

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Н.Македонија - пред: 23 мин

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена ...

Слободен Печат - тукушто објавено

Мијалков за настанот дознал половина час после убиството. Случајот го воделе БЈБ, а Управата била вклучена со помагање во информации. Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот ...

CivilMedia - тукушто објавено

Со сведочење на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

ММС - тукушто објавено

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм” кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Република - тукушто објавено

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското Езеро на 12 април 2012 година.

Frontline - тукушто објавено

Мијалков за настанот дознал половина час после убиството. Случајот го воделе БЈБ, а Управата била вклучена со помагање во информации. -УБК беше присутна во својство и улога на собирање на информации по однос на оперативни сознанија.

МКД - тукушто објавено

На денешното судско рочиште за случајот „Монструм“ поранешмниот директор на УБК Сашо Мијалков на прашање на обвинителката Фатиме Фетаи рече дека не се сеќава на анализата на УБК за убиствата на брегот на Смилковското Езеро.