Poland

Andrzej Duda we Wrocławiu i "gorące" przywitanie. Skandowano "będziesz siedział"

pokaż komentarz

W sumie tak, ale mogliby dopisać że chociaż odsiedział cały wyrok i chodziło o zakaz zbliżania się :)

@Pshemeck:


>"Potworna przemoc ekonomiczna"
Onet dotarł do dokumentów, z których wynika, że kiedy ojciec trafił za kratki, sytuacja finansowa kobiet uległa znacznemu pogorszeniu. Córka musiała przerwać naukę i razem z matką pracować fizycznie na umowie zlecenie. Ojciec po wyjściu z zakładu karnego był jedynym członkiem rodziny z umową o pracę.

"Kobiety wskazywały, że obie mają długi z powodu zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych, grozi im eksmisja z mieszkania, które zresztą - po awarii instalacji i zalaniu wodą - wymagało remontu. Jak wynika z dokumentów, do których dotarliśmy, remontu tego podjął się właśnie skazany, objęty zakazem zbliżania się do kobiet" – czytamy w artykule.


Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia" przyznała Onetowi, że "Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna". Jej sprawcą jest zarówno skazany mężczyzna, jak i państwo.
– Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista. Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet – podkreśla sędzia Sosińska.

Można było rozeznać sprawę, a nie ułaskawiać pedofila. Wiele kobiet nie zgłasza np przemocy domowej ze względu na brak perspektyw ekonomicznych. Myślisz, że tam do rękoczynów i molestowania już nie dojdzie?

Football news:

Lopetegi about éver Banega: When he plays well, the whole of Seville plays well
Sanchez received 7.5 million pounds from Manchester United for terminating his contract
Javi Martinez is Interesting to Renn. The club will play in the Champions League
Fonseca Pro 0:2 with Sevilla: Roma deserved to lose
Manchester United are ready to sell Lingard. He has scored in the last two matches
Dzeko Pro 0:2 with Sevilla: Roma never got into the game
Sergio Region: Sevilla are determined to win the Europa League. We want to win everything we can