Pi³ka no¿na

Petr Schwarz

Petr Schwarz (Raków Czêstochowa)

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

Pogoñ Szczecin pokona³a 1:0 Górnika Zabrze w meczu 26. kolejki pi³karskiej PKO BP Ekstraklasy i przynajmniej do œrody zmniejszy³a dystans do prowadz¹cej w tabeli Legii Warszawa do trzech punktów.

By³o to trzecie zwyciêstwo Portowców z rzêdu. Tym razem do wygranej wystarczy³a jedna bramka, autorstwa Rafa³a Kurzawy. Siedmiokrotny reprezentant Polski strzeli³ swojego pierwszego gola po powrocie do ekstraklasy, z której wyjecha³ w 2018 roku, opuszczaj¹c... Górnika. Kurzawa wykorzysta³ w 20. minucie centrê Micha³a Kucharczyka z prawego skrzyd³a.

W trzech ostatnich meczach szczecinianie zdobyli komplet punktów i nie stracili ani jednej bramki. Pozwoli³o im to na zmniejszenie straty do lideruj¹cej Legii do trzech punktów. Dru¿yna Czes³awa Michniewicza swój mecz w ramach 26. kolejki zagra jednak dopiero w œrodê - na wyjeŸdzie z Piastem Gliwice.

W innym œrodowym meczu Raków Czêstochowa pokona³ na wyjeŸdzie rewelacyjn¹ ostatnio (10 punktów w czterech meczach) Wartê Poznañ 2:0. Beniaminek na przegran¹ solidnie zapracowa³, bo nie doœæ, ¿e jedna z bramek by³a golem samobójczym, to gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych - w 10. minucie Mateusz Kupczak przymierzy³ w poprzeczkê, a strza³ Mateusza Kuzimskiego tu¿ przed przerw¹ obroni³ bramkarz Domonik Holec. Raków tym samym umocni³ siê na trzecim miejscu w tabeli.

W dwóch pozosta³ych spotkaniach Lech Poznañ rozbi³ Lechiê Gdañsk 3:0 (to pierwsze zwyciêstwo po powrocie do Lecha trenera Macieja Skor¿y) a Œl¹sk Wroc³aw pokona³ Podbeskidzie Bielsko-Bia³a 4:3. Prowadzenie w tym pojedynku przechodzi³o z r¹k do r¹k. Najpierw 1:0 i 2:1 wygrywali gospodarze, w 78. minucie na 3:2 wyszli goœcie. Z prowadzenia cieszyli siê raptem 5 minut, a w doliczonym czasie gry wypuœcili z r¹k nawet jeden punkt, gdy wynik ustali³ Róbert Pich.

W œrodê dokoñczenie kolejki - oprócz meczu Piasta z Legi¹, Jagiellonia Bia³ystok podejmie Stal Mielec, Zag³êbie Lubin zagra z Wis³¹ Kraków, a Cracovia goœciæ bêdzie Wis³ê P³ock.