Poland

Eurostat: inflacja w Polsce na poziomie 4,4 proc. Najwyższy wynik od 2011 r.

 •  

  pokaż komentarz

  @Karl_Cotlet: Z takim podejściem to owszem nadajecie się się faktycznie tylko na niewolników.
  Przykro mi ale to właśnie takie myślenie jak "włoskie, hiszpańskie, portugalskie firmy/zakłady, które tworzą oddziały w Polsce" dają pracę powoduje że mamy ten syf co mamy. Zrozum że ta praca nic nam nie daje jako Państwu.
  Pokazujesz też jak mało wiesz o Polsce. Żywność to właśnie nasz największy atut, mamy kolosalne nadwyżki (tego czego jeszcze Unia nam nie zniszczyła i nie zabroniła produkować jak mleczarni czy cukrowni) i na niej zarabiamy. znaczy zarabialiśmy zanim zaczęliśmy się stawiać i bronić upadlińców przez co nasi europejscy unijni "przyjaciele" nie nałożyli na nas embarga poprzez zmyślne przepisy fitosanitarne.
  Eksportujemy też: miedź, srebro, stal, meble (olbrzymi udział w Europie), jachty i broń. Mieliśmy też autobusy i ciągniki rolnicze dopóki pislam tego nie zarżnął. Warto też wspomnieć o koniach (pa ta taj).
  Co ci jest potrzebne do życia i funkcjonowania gospodarki: żarcie i nośniki energii. Unia zabija nasz węgiel więc i energię elektryczną. Fikanie do Rosji kończy się najdroższym w Europie gazem i ropą. Martwimy się o jakiś upadlińców zamiast ciągnąć nitkę do NS2. Niemcy sami nam proponowali. Ale nie bo jak to tak. A srak. Zamiast kosić kasę na tranzycie będziemy przepłacać wuj wie ile za gaz i ropę od "przyjaciół" USA.
  Owszem nigdy nie będziemy krajem najnowszych i najdroższych technologii ale sami temu jesteśmy winni. Dziady prywaciarze janusze biznesu wg ostatnich danych kiszą na kontach 500 MILIARDÓW złotych. To roczny budżet Polski. Jest za co inwestować i wdrażać nowoczesne technologie.

 • Football news:

  Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
  Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
  Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
  Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
  Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
  Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
  Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude