Poland

George Lucas będzie miał swoje muzeum

Gadżety z „Gwiezdnych Wojen” wcale nie będą tu najważniejsze. Muzeum Sztuki Narracyjnej będzie uczyć, pokazywać zdobycze grafiki, ilustracji i, co bardzo prawdopodobne, wartą setki milionów dolarów kolekcję sztuki jednego z najsłynniejszych reżyserów w historii kina.

Pomysł na stworzenie muzeum nie jest nowy. 74-letni George Lucas już kilka lat temu w wywiadzie dla Rolling Stone zapowiedział, że marzy mu się muzeum. Pieniądze na realizację znalazły się dopiero niedawno. Wielkim zastrzykiem gotówki była sprzedaż Lucasfilm. Disney odkupił dom produkcyjny George’a Lucasa za 4,05 mld dolarów.

I od tej pory Lucas, patronujący raczej, niż nadzorujący prace nad kolejnymi częściami „Gwiezdnych Wojen”, mógł w spokoju snuć wizję powstania muzeum. Początkowo zakładano budowę placówki w Chicago, później spekulowano o San Francisco. Wreszcie pochodzący z Kalifornii reżyser zdecydował, że muzeum swojego imienia postawi w Los Angeles. Powiedział też, że na otwarcie przyjdzie nam czekać do 2022 roku. Już na wizualizacjach widać, że budynek będzie przypominał jeden ze statków, którym przemieszczali się mieszkańcy „odległej galaktyki”.

Football news:

Borussia agreed to transfer 17-year-old midfielder Birmingham Bellingham for 23 million euros
Getafe goalkeeper Soria on 0:1 with Real Madrid: a Draw would have been fairer
Courtois has kept 16 clean sheets in the League – more than anyone in the top 5 leagues of Europe
Ex-referee Andujar Oliver: Carvajal was clearly knocked down in the Getafe penalty area. A clean penalty
Carvajal on 1-0 with Getafe: we Should have taken advantage of Barca's misfire. Everything depends on us
Gattuso on 0:2 with Atalanta: I'm furious. I didn't like the attitude of the players
The match between city and Liverpool in an empty stadium is a very strange feeling. Pep reacts to a reporter shouting, Gary Neville can be heard across the podium