Poland

Inżynierowie wygenerowali prąd z dwóch nanorurek węglowych

pokaż komentarz

Czy wiecie, że w dosyć prosty sposób jak na dzisiejszy poziom nauki potrafimy sprawić, że będziemy widzieć w podczerwieni?

Spróbowali raz, na szczurach. Nie ma wątpliwości. Działa. Nie wiadomo tylko jak długo, czy kosztem innych kolorów, jakie są skutki uboczne. Nie prowadzono dalszych badań bo komisje stwierdziły, że to budzi wątpliwości moralne i etyczne. Lepsze efekty uzyskujemy kamerami. Trudno se wyobrazić, idziesz do okulisty, zastrzyk, wracasz wieczorek na bazę.... O kurde Kurdę, muszę chatę ocieplić.

Mikro płytki złota, chętnie łącza się z jakimś białkiem i reagują na podczerwień. Te białko wstrzykuje się i ono łączy się z częścią receptorów w siatkówce.

Nie wyobrażam sobie, jak muzg interpretuje taki sygnał. Baa. To nie jest tak, że to co my widzimy to jest to, co zapodaje nam oko. Nasz muzg robi mocne CGI z w zasadzie dwóch matryc. Czopki - trzy kolory, natężenie, ostrość. Pręciki - widzenie czarno-białe ale większa czułość na niskie natężenie.


Do tego ukrywa niską FPS zapodając do świadomości ciągły obraz. Kolory w znacznej mierze interpretuje z kontekstu (kto pamięta dyskusje o kolorze sukienki?).
Widzenie szerokokątne to tez w zasadzie uzupełnianie danych historycznych posiłkowane nieświadomymi i bardzo szybkimi "zerknięciami". Kosztem ostrości. Ale wazne aby wyczuc ruch.

Do tego nieraz obraz jest uzupełniany o "spodziewane" obiekty lub ruch. Stąd tak wiele iluzji.

Muzg oszukuje nas dla naszego dobra. Ale w psychologii i tak rozwiniętym społecznie (zwłaszcza informatycznie) społeczeństwie rodzą się problemy.

Bo mamy tendencję to czytania tego co chcemy czytać, skupiania się w grupy samo-potwierdzające się, tworzymy mechanizmy zaprzeczenia uodporniając się na zmianę poglądów, nawet wobec nowych faktów. Skoplikowana rzeczywistość nie sprawia nam przyjemności dlatego wolimy prostrze tłumaczenia, nawet szulerskie.

Przykład. 1


-Ideogiczny przekaz TVN to wynik optymalnego doboru nastrojów, emocji i informacji adresowanych do jak najszerszej grupy odbiorców . Wszystko jest tak dobrane aby klienci też mieli z tego korzyści. Klientami są reklamodawcy, korporacje z różnych branż, które nie zawsze mają wspólny interes. Świat sportu i gwiazdy pop też ma wpływ na to. Nadrzędne cele wydają się proste: pobudzanie konsumpcji, stabilny rozwój, zdrowie ale w szczegulowych sprawach nie zawsze mają rację. Krytyka wymuszania końca spalinowych samochodów jest nie na rękę największym klientom, sportowcy i "artyści" komercyjni zwykle idą za kozyscią ich sponsorów. Jednak standardy są dosyć wysokie. Kadra menadżerska to ludzie tacy jak my i też mają swoją etykę. Pochodzenie kapitału nie ma wielkiego znaczenia bo głównym celem jest zarabianie. Najważniejsze jest roznorodnosc mediów.

2. TVN to niemiecka/żydowska propagandą szkodząca Polsce.

Oczywiście pierwszy przyklad tylko lekko porusza złożoność tematu bo to jest bardziej skomplikowane. Ale trudniej sprzedaje się.

Football news:

Karasev has been appointed for the Italy-Switzerland match
St. Petersburg police asked a fan to remove the flag of Ukraine in the fan zone
Shevchenko played bravely, but paid for the failures in the center and on the flanks - the Netherlands could lead bigger
Zidane to the journalist: Will you ask the same stupid questions? Your job is a disgrace
Barcelona wants to get 5-10 million euros for Umtiti. He was bought for 25 million
Lionel Messi: The title with the national team of Argentina is my big dream. I have been close many times
Brazil coach: Previously there was an extraordinary Zico, today there is Neymar, and before him there were Romario and Ronaldo