Poland

Jedwabne – szczegóły zbrodni na Polakach

 •  

  pokaż komentarz

  Raczej powiedziałbym, że na Żydach (tu polskie pochodzenie ich części nie ma znaczenia, tym bardziej, że mowa o zbrodni dokonanej przez Polaków). Takie są ustalenia historyków (patrz m. in. wieloletnie śledztwo IPN), a denializm każdej zbrodni powinien być potępiany.
  Teraz nacjololopodobni mogą minusować.

  •  

   pokaż komentarz

   @wizna1939 nie macie nic, nie jesteście organem państwowym czy naukowym. Nie jesteście biegłym. Można by wymieniać. Pierwszy z rzędu motyw działania jaki widzę to regionalizm. Fala polskich pogromów przetoczyła się przez wschodnie Mazowsze i Podlasie.
   @bleblebator nie ma takiej broni jak mg 39. Jakie łuski znaleziono zostało opisane i zbadane. Nie pochodziły z lipca 1941 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wizna1939 rzuciłem okiem na stronę Stowarzyszenia. Nie widziałem tam żadnej listy biegłych od medycyny sądowej, balistyki, naukowców historyków, słowem zespołów które miały kompetencje do prowadzenia działań jak na początku lat 2000 w Jedwabnem. Kontakt za to z prokuraturą już jak rozumiem mieliście tylko nie pod kątem prowadzenia śledztwa czy analizy materiałów dowodowych. Inna rzecz że publikacje IPN w tym zakresie wyczerpały temat programów i wskazując co ustalono a czego się ustalić nie dało.

  •  

   pokaż komentarz

   nie komentujesz tego o czym mówimy w filmie.

   @wizna1939: nie, ale znalezisko jest osadzone w określonym kontekście. Do którego się odnoszę w oparciu o znaleziska dodawane z tego konta. Czy mam udawać że temat pogromu Żydów nie pojawił się wcześniej w komentarzach do niego? Wszak Jedwabne nie jest znane z ofiar Polskich tylko Żydowskich z lipca 1941 r.

   musi publikować nazwiska specjalistów,

   @wizna1939: nie musi. Natomiast nie jest ono z tego powodu władne do podważania konkluzji śledztwa. To nie jest ten poziom. Plus proszę mi nie zarzucać jakiejś niewiedzy np na temat łusek bo nie wykraczam poza ogólnodostępne publikacje gdzie jest o nich mowa.

 •  

  pokaż komentarz

  W nienawiści do Polaków, tak zostali wychowani..... Nasze tęczowe avatarki z chęcią by wykopały, jakby dowody wskazywały na winę Polaków, a tak to po co o tym mówić?

  źródło: Screenshot_20210724-133257_Wykoppl.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: Ja tam byłem, pamiętam jak wcześniej dwa lata moi Żydowscy rodzice modlili się do Jahwe, żeby jesli nie ich to choć nas, szóstkę żydowskich dzieci, udało się wywieźć do Oświęcim, gdzie pod ochroną najlepszych żołnieży SS mieli szansę przetrwać wojnę w trawiącym Europę antysemityźmie. Polska była szczególnie okrutnym krajem, mimo dominującej administracji niemieckiej wiele osób wciąż ukrywało się po lasach knując i szukając sposobów na pozbycie się Żydów ukrytych bezpiecznie w obozach.

   źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Bez wyjaśnienia o co chodzi słaba zarzutka. Omawiają inne zupełnie zdarzenie, do którego doszło też w Jedwabnem w czasie wojny. Rozstrzelanie dwóch rodzin z okolicy.

Podobne linki z tagiem #jedwabne

Football news:

Messi will start training before the end of the week. He will be ready for the match with Man City
Barca secretary after 0:0 with Cadiz: We support Koeman. He is our coach
Rüdiger about the future: I haven't talked to other clubs yet, only with Chelsea
Roma can appeal against the removal of Pellegrini in the match with Udinese
Gerard Pique: I'm not in Barca to be second or third, but to fight for trophies
Mourinho about 1-0 with Udinese: The first 35 minutes of Roma showed their best quality football of the season
Where is Leo Messi? Cadiz fans trolled Barca with a song after 0:0